Doprava na pražské letiště

09.12.2018

Zakoupili jste letenku a potřebujete se dopravit na letiště Václava Havla? Dnešní průvodce Vám poradí, kterou variantu zvolit. 

MHD

Jednou z nejjednodušších variant je dopravit se na letiště autobusem pražského dopravního podniku. Vybírat můžete z pravidelné linky 119, která vyráží v několikaminutových intervalech z Nádraží Veleslavín (Metro A) nebo z linek 100 (ze zastávky Zličín), 191 (ze zastávky Anděl) či 910 (noční spoj ze směru Kačerov, Modřany). 

Transfer

Můžete si také rezervovat transfer. Za poměrně příznivou cenu se rychle a pohodlně dostanete z centra Prahy přímo na terminál 1 nebo 2. 

Transfery rezervujte zde.

Airport Express

Další z variant může být i Airport Express od národního železničního dopravce ČD. Autobusy vyráží od vlakové stanice Praha Hlavní nádraží (stanoviště před hlavní budovou) a zastavují na terminálu 1 i 2. Pro jízdu expressem je nutné zakoupit jízdenku Českých drah do zastávky Praha letiště. Službu Airport Express doporučujeme především cestovatelům, kteří do Prahy přijíždějí vlakem z jiné části České republiky. 

Po "vlastní ose"

Dopravit se na letiště není problém ani vlastním automobilem, důležité je si ale zařídit parkování u letiště. Za nás doporučujeme službu GO Parking, při rezervace online parkujete už od 350 korun na den.