Hvězdičkové hodnocení, lze mu věřit?

10.01.2020

Známe to snad úplně všichni, vybereme destinaci, zakoupíme letenky a zbývá už jen jediné - vybrat hotel či penzion, do kterého po dobu pobytu složíme naše hlavy. A nejjednodušší je samozřejmě hledat podle hvězdiček, kterými daný hotel disponuje. Lze tomuto hodnocení ale věřit? 

S odpovědí nebudeme dlouho otálet, na 100% tomuto ukazateli kvality poskytovaných služeb věřit rozhodně nejde.

Nedávno jsme si to na vlastní kůži vyzkoušeli při dovolené ve Španělsku, hotelový resort hodnocený čtyřmi hvězdami by se mezi českými hotely řadil na průměrnou "trojhvězdu". Směrodatné přitom nemusí být ani fotografie přímo z hotelu. Především větší komplexy totiž často nabízejí různé úrovně pokojů nebo jednoduše některé z nich ještě neprošli rekonstrukcí a tak se může stát, že za stejné peníze budete bydlet o poznání hůře než Vaši sousedé. 

Tomuto nešvaru však jde jednoduše předcházet, stačí místo na hvězdičky dbát na recenze hostů a to z více zdrojů jako je Booking nebo TripAdvisor. Je také potřeba důkladně pročíst podmínky a informace o službách, které máte v rámci pobytu v ceně, aby na místě nedošlo k nedorozumění či zklamání z nižšího standartu Vašeho pokoje.

Nezapomeňte, že až do konce března můžete ubytování pořídit se slevou 20%, stačí využít odkazu zde.