Když si aerolinky hrají aneb nejkreativnější "livery" letadel

08.08.2020

Většina leteckých společností využívá pro nátěr svých letadel, takzvané livery, převážně bílou barvu v kombinaci s nápisem či logem aerolinky. Občas se ale objeví dopravce, který své letadlo vyšperkuje nátěrem k příležitosti nějakého výročí či významné události. Někteří ředitelé aerolinek dokonce nechají grafikovi tak volnou ruku, že vznikají impozantní díla i obrazce, jenž vytváří úsměv na tváři. 

Mezi nejznámější dopravce, jenž čas od času obzvláštní své letadlo nějakou specialitou je aerolinka Emirates. V jejím případě se jedná spíše o decentnější úpravy. Na jejich vlajkových lodích můžeme spatřit třeba světové fotbalisty nebo upoutávku na Dubai Air Show, jako v příspěvku níže.

Nezapomenutelný brand dala svým letounům také aerolinka NokAir. Letos dopravce zaměřující se především na asijský trh slaví 16 narozeniny. Už od počátku jejich letadla ale zdobí zobák na čele letadla. 

Vraťme se zpět do Evropy. Švýcarské národní aerolinky létají pravidelně i na pražské letiště, může se tak klidně stát, že na pravidelnou linku z jednoho ze švýcarských měst nasadí i letadlo v jejich speciálním nátěru, například jejich "Romandy Livery" na letounu Airbus A220

A co Vy? Letěli jste již někdy letadlem ve speciálním nátěru? Ať už ano či ne, určitě si prohlédněte další zajímavé livery, které naleznete níže.