Letenky už za stovku?!

Zní to až neuvěřitelně, vynechat jeden oběd v restauraci, jednu návštěvu obchodního domu a místo toho letět do Evropy nebo do celého světa. Před pár lety nemožné se dnes stává skutečností. Zatímco v leteckých začátcích byl hlavním lákadlem komfort a pohodlí, dnes už je to jednoznačně cena. A proto Vám dnes předáme "stručný" návod, jak u nás pořídit letenky už za 100 korun nebo méně!

Ujasníme si pravidla...

Pravidla našeho lovu letenek, jak je činnost hledání akčních nabídek nazývána, jsou velmi jednoduchá. Když se jich ale budete držet, můžete v našich vyhledávačích objevit opravdové "pecky", tedy letenky za stokoruny nebo pouhé koruny!

  1. Flexibilnost = Nepočítejte, že nejlevnější letenky pořídíte v době letních prázdnin či Vánoc. Mimo hlavní sezonu se dopravci snaží obsadit letadla, která by jinak letěla poloprázdná a tak nabízejí lepší cenu.
  2. Včasný nákup nebo "last minute" = Našim zákazníkům zpravidla doporučujeme nákup 3-4 měsíce předem. Ještě levněji ale můžete cestovat doslova na poslední chvíli. Doprodej letenek s odletem za týden nebo třeba 2 dny přináší skvělé ceny!
  3. Hledejte odlet/přílet "Kdykoliv" = Ve vyhledávači akčních nabídek lze zaškrtnout odlet a přílet "Kdykoliv", tento filtr Vám zaručeně zobrazí nejlepší cenu na následující měsíce.

Kalkulujte...

Odletovým letištěm nemusí být nutně Praha. Okolní letiště v Brně, Ostravě či Pardubicích naopak často nabízí lepší ceny do oblíbených evropských cílů. Samostatnou kapitolou je pak Krakov, chcete-li letět do Skandinávie, polské letiště je správnou volbou. 

Mnohdy Vás letenka + doprava (vlak, autobus...) na jiné letiště vyjde levněji než odlet z pražského letiště Václava Havla.

Multi-city = cesta k úspěchu...

Zlatým hřebem našeho návodu je multi-city. Ve volném překladu = více měst. Znamená to tedy, že při jedné cestě navštívíte více měst a ušetříte. Tato varianta Vám může přinést zmiňované letenky za stovku či dokonce za padesát korun. 

Začněte hledat letenky v sekci "Akční nabídky", jako cílovou destinaci zvolte "Kamkoliv", odlet "Kdykoliv", jednosměrný let. Po zobrazení nabídek překlikněte na "Zobrazit nejlevnější". Gratulujeme! Před sebou máte právě naprosto nejlevnější dostupné letenky. Volit můžete třeba Palermo za 103 korun (akce platná v době publikace článku). 

Letenky zpět (ve smysluplném termínu) nás ale nyní může stát třeba další tisíce a to my nechceme!

Přejdeme tedy do nového vyhledávání. Odletové město volíme "Palermo" v rozumném termínu od prvního letu (viz. předchozí příklad) a dále postupujeme stejně jako v předchozím hledání. Najdeme tak další levné lety v návaznosti na první. Postupně tak můžeme navštívit třeba 3 evropské destinace během 1 týdne a utratit i méně než 1 000 korun!

Stačí hledat! Začněte na https://www.letenkujeme.cz/akcni-nabidky/