Málaga - město mnoha pohledů

25.09.2019

Ať už hledáte město s širokou nabídkou turistických zajímavostí, památek a atrakcí nebo raději vyrazíte odpočívat na nedaleké pláže, Málaga je správná volba při cestě na jih Španělska.

Začneme však u zážitků. Málaga je ideální volba pro rodinnou dovolenou nebo třeba jen víkendový výlet zamilovaných párů. Objevit zde můžete řadu pamětihodností, jako je katedrála Catedral de la Encarnación nebo Alcazaba, maurská pevnost z 11. století. Navštívit můžete také tradiční býčí zápasy, doporučujeme zakoupení vstupenek předem. Plánujete-li návštěvu Málagy v letních měsících, zjistěte si více informací také o Malaga's Feria. Španělé se doslova vyžívají v oslavách a Malaga's Feria je trochu obdobou slavností z menších českých měst. Potkat můžete dobově oblečené občany a tančící artisty, povinností je ochutnat místní víno zvané Cartojal, samozřejmě jen, pokud Vám již bylo osmnáct let. V neposlední řadě stojí za zmínku i přístav, kde naleznete velké množství obchodů, restaurací. Zaplatit si můžete také okružní plavbu po moři.

Pokud ale máte raději dovolenou v pravém, českém slova smyslu, Málaga a její okolí Vám nabízí kilometry pláží. Z osobní zkušenosti doporučujeme oblast Torremolinos, pobřeží s písečnými plážemi. Z Málagy sem pravidelně jezdí vlakové spojení.

 Málaga a její okolí nabízí velké množství zážitků a poznání, tak proč se při návštěvě Španělska omezovat jen na Madrid a Barcelonu? :)