Nový Titanic zahájí svou první plavbu v Dubaji, v roce 2022

18.05.2019

Fanoušci historie a luxusních lodí buďte na pozoru. Replika známé lodi RMS Titanic má započít svou první dvoutýdenní plavbu z Dubaje už za pouhé tři roky.

Titanic II svou kariéru zahájí cestou z Dubaje do Southamptonu. Poté začne pravidelné plavby mezi Anglií a Spojenými státy. V létě a pak po zbytek roku se loď bude plavit napříč celým světem, tak to mají její majitelé Blue Star Line v plánu. 

Zdroj: Blue Star Line
Zdroj: Blue Star Line

Stejně jako jeho jmenovec, i Titanic II bude vlastnit všechno moderní vybavení společně s nejlepší technologií 21.století. Ti, kteří si pamatují osud původní lodi mohou být v klidu, budou při nástupu ujištěni o vybavenosti nejnovějšími, navigačními a bezpečnostními systémy. 

Zdroj: Blue Star Line
Zdroj: Blue Star Line

Výstavba lodi byla avizována poprvé v roce 2012, projekt byl ale zastaven kvůli finančním problémům, vyplývající z mateřské společnosti, nadřazené Blue Star Line. V tuto chvíli je ale vše vyřešeno a práce na lodi byli obnoveny.

Zdroj: Blue Star Line

Po dokončení bude loď v hodnotě 500 miliónů dolarů (přes 11 miliard korun) schopná, ubytovat 2400 cestujících a 900 členů posádky. Loď bude mít stejné uspořádání interiéru a kabiny jako originální plavidlo, přičemž bude integrovat moderní bezpečnostní postupy, navigační metody a technologii
21. století.

Zdroj: Blue Star Line
Zdroj: Blue Star Line

"Loď bude mimo jiné kopírovat původní cestu, tedy ze Southamptonu do New Yorku, ale bude také objíždět naši zeměkouli. Bude inspirací a okouzlí mnoho lidí, přitáhne bezkonkurenční pozornost, intriky a tajemství v každém přístavu, kde zakotví." Říká předseda Blue Star Line, Clive Palmer. 

Více informací o projektu naleznete na webových stránkách.

Autorem článku je partnerský web "Moře zpráv"