Vlakem do Chorvatska? RegioJet plánuje přímé spojení na celé léto

04.06.2020

Snahu zaujmout své klienty a cestující má po rozvolnění opatření a zákazu cestování také česká dopravní společnost STUDENT AGENCY, konkrétně její vlakové odvětví fungující pod značkou RegioJet připravuje přímé vlakové spojení až na Jadran.

Zatímco například aerolinky SmartWings drží od krachu vidina půjčky od státu, český soukromník Radim Jančura se svým RegioJetem plánuje velmi zajímavou variantu pro české turisty. Přímé vlakové spojení z Prahy přes Pardubice a Brno až do srdce Jadranu plánuje společnost spustit už na konci června, provozovat ho pak bude zřejmě až do poloviny září.

Dočkat bychom se měli minimálně tří spojů týdně v obou směrech. Kompletní představení plánů připravuje RegioJet dle svých webových stránek a mluvčího Aleše Ondrůje na následující dny. Své služby chce nabídnout také cestovním kancelářím a agenturám, které by mohli vlakové spojení Česka s Chorvatskem prodávat výhodněji v rámci svých dovolenkových balíčků, půjde tak zřejmě za částečnou náhradu za aktuálně problémový SmartWings, který dle optimistického plánu letos neobslouží ani polovinu leteckých spojů z předchozích let.

Zdroj: RegioJet.cz
Zdroj: RegioJet.cz

K dispozice by měl být dle informací z webu RegioJet.cz, ze kterého čerpáme, kompletní palubní nebo, chcete-li, vlakový servis. Cestující se tak budou moci občerstvit nejen studenými a teplými nápoji, ale i poměrně rozsáhlou nabídkou občerstvení. k dispozici by mělo být také připojení k internetu a palubnímu portálu s filmy či seriály zdarma. 

Cenová politika společnosti zatím v tomto případě není známá, stejně jako kompletní složení vlakové soupravy, jenž bude spojení obsluhovat. Počítá se s nasazením vyšší kapacity spacích vozů a vozů vyšší třídy (business, relax) na úkor základní třídy low-cost.

Vlak by měl vyrážet z Prahy, zastavit také v Pardubicích a Brně a pokračovat přímo do Chorvatska, kde nabídne cestujícím několik výstupních možností v turistických centrech, jako je Zadar, Makarské a hlavně Rijeka. Příjezdy k mořskému pobřeží jsou plánovány na středu, sobotu a pondělí.

Souhrn dostupných informací:

  • Vlakové spojení s Chorvatskem minimálně 3x týdně
  • K dispozici již od 30. června až do září
  • Možnost nákupu přes CK za zvýhodněných podmínek v balíčku s ubytováním
  • Kompletní servis palubního personálu
  • Speciální návazné autobusy RegioJet přímo v chorvatských destinacích
  • Kompletní představení informací a prodej již za pár dní

*Zdroj informací: RegioJet.cz