3 knihy o cestování, které stojí za přečtení

19.02.2019

Rádi byste se dozvěděli více o cestování, dopravě a leteckém ruchu? Pak jste na správné adrese. V dnešním článku Vám představíme 3 knihy, které opravdu stojí za přečtení.

Travel Bible

Nemůžeme ani začínat jinde. Bible cestovatelů, jak se titul sám nazývá, je opravdový základ pro všechny, kteří chtějí podniknout delší cestu než na Moravu za příbuznými. 

V nenucené a zábavné formě kniha předá zajímavé tipy a triky, jak cestovat levněji, efektivněji, jak si cestu více užít či na co nezapomenout. 

Na webu "Travel Bible" si navíc můžete stáhnout ukázku a přesvědčit se na vlastní oči, že koupě knihy se vyplatí.

Jak jsem stopoval letadlo

Do výběru jsme se rozhodli zařadit také příběhovou knihu. Autor Stanislav Gálik v knize "Jak jsem stopoval letadlo" vypráví pravdivý příběh o tom, jak skutečně stopoval letadlo. :) 

Podnikatel Stanislav se ve svých 30ti letech rozhodl procestovat svět stopem a mohl by tak být inspirací pro mnohé z nás. K jeho cestě po nejrůznějších končinách naší planety mu samozřejmě pomohli kontakty, které za svou praxi v byznysu získal. Příběh je to ale velice zajímavý.

Aerolinie světa a jejich letadla

Poslední kniha se spíše než cestování věnuje samotným dopravcům a jejich strojům. Jak už jsme ale mnohokrát zmiňovali, pro některé z nás je samotná cesta cílem, proto si myslíme, že tato kniha do našeho výběru také patří.

Spíše než kniha bychom tuto publikaci měli nazývat encyklopedie. Svým obsahem a velikostí totiž kdejakou příručku strčí do kapsy. Při začtení do jednotlivých stránek popisující postupně všechny světové aerolinky, včetně ČSA Czech Airlines, se dočtete zajímavá fakta o historii firem, o počtu přepravených cestujících nebo počtu zaměstnanců. Rozhodně by neměla chybět v poličce žádného leteckého nadšence.