Zimní radovánky v Tatrách

17.11.2018

Ještě jste neuvažovali o zimní dovolené? Rádi byste po roce znovu oprášili své lyžařské náčiní a vyrazili na svah? Následujícími řádky se Vás pokusíme nalákat na dovolenou u našich sousedů ve Vysokých Tatrách.

Lákají Vás delší sjezdovky, než které nabízí české hory? Pak neváhejte a vyrazte autem nebo vlakem RegioJet k sousedům na Slovensko. Konkrétně pak rozhodně stojí za návštěvu turistické centrum Slovenska - Vysoké Tatry. Ubytujte se ve Starém Smokovci, Tatranské Lomnici nebo v Popradu a užijte si skvělou "lyžovačku" pod Lomnickým štítem. Pro nákup skipasů a nejrůznější slevy můžeme doporučit službu GoPass, do které se lze zdarma registrovat přes internetové stránky.

Na své si také přijdou milovníci "běžeckého lyžování". Skvěle upravené trasy naleznete především v okolí Štrbského plesa a podtatranských obcích. 

Sjezdové lyžování pak ve Vysokých Tatrách zastupují "těžké váhy" v kategorii středisek, jako je Tatranská Lomnica, Starý Smokovec nebo třeba Štrbské pleso.

Na co v Tatrách nezapomenout?

Vyrazili jste na dovolenou s dětmi? Pak určitě stojí za návštěvu AqauCity Poprad. Tobogány, ostrov pokladů a další atrakce zabaví děti klidně i na celý den. Na své si zde přijdou ale také dospělí. V areálu naleznete Wellness, solárium, plavecký bazén nebo třeba thajské masáže.

A u "zábavy" pro dospělé ještě chvíli zůstaneme. Při návštěvě Vysokých Tater nesmíte zapomenout na ochutnávku místního moku. Všemi dobře známý TatraTea doporučujeme zkombinovat s hrnek horké vody. :)

Při cestování mezi jednotlivými středisky využijte "TEŽ - Tatranskou elektrickou železnici". Jízda jednou ze souprav je zážitkem sama o sobě.

Ubytování v Tatrách

V nabídce ubytování ve Vysokých Tatrách naleznete kromě velkých hotelových středisek také malé, poklidné penziony. Po naší návštěvě Tater můžeme doporučit TatraGolf Mountain Resort. Nachází se dvě stanice vlakem od Tatranské Lomnice (zhruba 8 minut jízdy). Pokud hledáte ubytování přímo v centru dění, za zvážení stojí penzion "Slnečný dom". Jedná se však o malý penzion, rezervaci ubytování proto doporučujeme dlouho dopředu. 

Další skvělé nabídky ubytování pak naleznete po využití vyhledávacího pole níže. :)