Dubaj - město budoucnosti

28.10.2018

Dubaj je jednoznačně městem budoucnosti. Nachází se ve Spojených Arabských Emirátech a každoročně se stává cílem několika tisíců turistů, kteří sem jezdí za nezaměnitelnou kulturou, nádhernými památkami i luxusním stylem života.

Ne nadarmo se o Dubaji říká, že je kontrastem mezi minulostí a budoucností. Najdete zde totiž jak romantické uličky a starobylá místa, tak i moderně vyspělé budovy, které jsou důkazem nejvyspělejší technologie a dostatku peněz. Pokud máte namířeno do Dubaje, následující místa byste určitě měli vidět!


Burj Khalífa - nejvyšší budova světa

828 metrů vysoká budoba Burj Khalífa má celkem 162 pater a nejdete ji v samotném srdci Dubaje. Návštěva této budovy stojí za to už jen díky tomu úžasnému výhledu, který se vám naskytne - můžete si být jistí, že na něj nikdy nezapomenete. Prohlídka trvá cca hodinku, v budově ale můžete zůstat tak dlouho, jak jen budete chtít.

Burj Al Arab - jeden z nejluxusnějších hotelů na světě

Kdo má rád luxus a přepych, ten by měl zavítat do hotelu ve tvaru plachetnice. Hotel Burj Al Arab se nachází na uměle vybudovaném ostrově a měří 321 metrů, takže kromě toho, že patří mezi nejluxusnější hotely, spadá i do kategorie nejvyšších hotelů světa.

Dubailand - nejvíce zábavy na jednom místě

Dubaj je město luxusu a moderních technologií, na své si zde přijdou i ti, kteří se rádi baví. Patříte-li mezi ně, určitě se jeďte podívat do Dubailandu - úžasného zábavního parku, kde na vás čeká bezpočet atrakcí. Najdete zde okruh pro Formuli 1, obří vodní park, tenisová a golfová hřiště či obrovské ruské kolo.