Destinace

Když jsme asi před rokem publikovali článek porovnávající světové destinace před 100 lety a dnes, čtenáři byli ohromeni obrovskou proměnou jednotlivých měst. Nedávno jsme článek sdíleli znovu na našich sociálních sítích a jednoznačně největší zájem byl o fotografie Dubaje. Rozhodli jsme se proto, že Dubaji na našem webu věnujeme další samostatný...

Když se rozhodnete zainvestovat do další dovolené a Vaším cílem by se měla stát Severní Amerika, možná je trochu škoda uvažovat jen o městech, jako je New York nebo Los Angeles. Své velké kouzlo nabízí i všemi známé Las Vegas a to nemluvíme jen o kasinech.

Ať už hledáte město s širokou nabídkou turistických zajímavostí, památek a atrakcí nebo raději vyrazíte odpočívat na nedaleké pláže, Málaga je správná volba při cestě na jih Španělska.

Název města Los Angeles se obvykle zkracuje na pouhé L.A. Nachází se ve státě Kalifornie, u hranice s Mexikem. Los Angeles se dělí na 114 městských částí. Jednou z nich je známý Hollywood.

Lisabon, hlavní město Portugalska, zvaný někdy i "město sedmi pahorků" je nejzápadnější město Evropy. Mnohými je považován za nejkrásnější město Evropy a samotní Portugalci jej přezdívají bílým městem.

Hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska je nejen významné turistické místo, které ročně navštěvují miliony cestovatelů, ale také největší dopravní uzel na světě.

Stockholm je hlavní město Švédska. Sídlí zde parlament i královská rodina. Leží na jihu země. Rozkládá se na čtrnácti ostrovech. První lidé zde žili již v době kamenné. Město jako takové bylo založeno v roce 1252. Dnes Stockholm čítá necelý milion obyvatel. Je to nejlidnatější švédské město.

Kapské město je hlavní město Jihoafrické republiky. Sídlí zde parlament. Původně se jednalo o první evropskou kolonii v Africe. Proto se město často označuje jako Mother City, tedy mateřské město.

Berlín je hlavní město a zároveň spolková země Spolkové republiky Německo. Město procítěné historií se spoustou zajímavých a jedinečných míst k navštívení. Město, které se stalo symbolem moderního životního stylu v Evropě. Berlín, město milionů lidí a milionů chutí a vůní.

Edinburgh je více než 2000 let staré město. Zažilo Římany i Kelty. Prošlo několika válkami, morovými ránami i obléháními. Není tedy divu, že je Edinburgh opředen spoustou záhad a legend. Má jít o město s největším výskytem paranormálních jevů v Evropě. Některá místa Ediburghu však svou aktivitou převyšují ostatní.

Benátky jsou malebné italské město, které je postavené na laguně. Proto jsou tolik obklopeny mořem a místo ulic zde najdete kanály. Největší z nich se jmenuje Canal Grande. Je dlouhý asi 4 km a široký přibližně 70 m. Prochází středem města a je tou nejdůležitější dopravní tepnou. Plují po něm vodní autobusy. V Benátkách se totiž vůbec nepoužívají...

Dubaj je jednoznačně městem budoucnosti. Nachází se ve Spojených Arabských Emirátech a každoročně se stává cílem několika tisíců turistů, kteří sem jezdí za nezaměnitelnou kulturou, nádhernými památkami i luxusním stylem života.

Dánsko skrývá celou řadu velmi zajímavých míst, která rozhodně stojí za výlet. Láká tato malá severská země i vás? V dnešním článku vám řekneme, co pěkného byste neměli minout v jeho hlavním městě, v Kodani.

Gruzie se stává oblíbenou turistickou destinací. A není se čemu divit, vždyť nádherná příroda, pohostinní lidé a výtečná gastronomie přímo lákají k návštěvě této malé kavkazské země. Pro většinu návštěvníků je hlavní město Tbilisi pouze výchozím bodem, odkud cestují dále do hor. To je ale škoda, protože i zde je spousta míst, která stojí za vidění....