Destinace

Název města Los Angeles se obvykle zkracuje na pouhé L.A. Nachází se ve státě Kalifornie, u hranice s Mexikem. Los Angeles se dělí na 114 městských částí. Jednou z nich je známý Hollywood.

Lisabon, hlavní město Portugalska, zvaný někdy i "město sedmi pahorků" je nejzápadnější město Evropy. Mnohými je považován za nejkrásnější město Evropy a samotní Portugalci jej přezdívají bílým městem.

Hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska je nejen významné turistické místo, které ročně navštěvují miliony cestovatelů, ale také největší dopravní uzel na světě.

Stockholm je hlavní město Švédska. Sídlí zde parlament i královská rodina. Leží na jihu země. Rozkládá se na čtrnácti ostrovech. První lidé zde žili již v době kamenné. Město jako takové bylo založeno v roce 1252. Dnes Stockholm čítá necelý milion obyvatel. Je to nejlidnatější švédské město.

Kapské město je hlavní město Jihoafrické republiky. Sídlí zde parlament. Původně se jednalo o první evropskou kolonii v Africe. Proto se město často označuje jako Mother City, tedy mateřské město.

Berlín je hlavní město a zároveň spolková země Spolkové republiky Německo. Město procítěné historií se spoustou zajímavých a jedinečných míst k navštívení. Město, které se stalo symbolem moderního životního stylu v Evropě. Berlín, město milionů lidí a milionů chutí a vůní.

Edinburgh je více než 2000 let staré město. Zažilo Římany i Kelty. Prošlo několika válkami, morovými ránami i obléháními. Není tedy divu, že je Edinburgh opředen spoustou záhad a legend. Má jít o město s největším výskytem paranormálních jevů v Evropě. Některá místa Ediburghu však svou aktivitou převyšují ostatní.

Benátky jsou malebné italské město, které je postavené na laguně. Proto jsou tolik obklopeny mořem a místo ulic zde najdete kanály. Největší z nich se jmenuje Canal Grande. Je dlouhý asi 4 km a široký přibližně 70 m. Prochází středem města a je tou nejdůležitější dopravní tepnou. Plují po něm vodní autobusy. V Benátkách se totiž vůbec nepoužívají...

Dubaj je jednoznačně městem budoucnosti. Nachází se ve Spojených Arabských Emirátech a každoročně se stává cílem několika tisíců turistů, kteří sem jezdí za nezaměnitelnou kulturou, nádhernými památkami i luxusním stylem života.

Dánsko skrývá celou řadu velmi zajímavých míst, která rozhodně stojí za výlet. Láká tato malá severská země i vás? V dnešním článku vám řekneme, co pěkného byste neměli minout v jeho hlavním městě, v Kodani.

Gruzie se stává oblíbenou turistickou destinací. A není se čemu divit, vždyť nádherná příroda, pohostinní lidé a výtečná gastronomie přímo lákají k návštěvě této malé kavkazské země. Pro většinu návštěvníků je hlavní město Tbilisi pouze výchozím bodem, odkud cestují dále do hor. To je ale škoda, protože i zde je spousta míst, která stojí za vidění....