Edinburgh - nejzáhadnější město Evropy

28.10.2018

Edinburgh je více než 2000 let staré město. Zažilo Římany i Kelty. Prošlo několika válkami, morovými ránami i obléháními. Není tedy divu, že je Edinburgh opředen spoustou záhad a legend. Má jít o město s největším výskytem paranormálních jevů v Evropě. Některá místa Ediburghu však svou aktivitou převyšují ostatní.

Edinburský hrad

Hrad je dominantou a symbolem města Edinburgh. Rozkládá se na čedičové skále nazvané Castle Rock. Některé části hradu jsou až 900 let staré. Návštěvníci tu velmi často vídají nadpřirozené bytosti, nejčastěji duchy. Jedná se o ducha dudáka nebo ducha bezhlavého bubeníka. Pod Edinburským hradem se nacházejí kobky, kde brutálně zahynula spousta lidí. Někteří zde zaznamenali i přítomnost duchů francouzských vězňů ze Sedmileté války.

Mary King's Close

Mary King's Close je podzemní ulice, která se nachází pod budovami na Royal Mile. Při jedné ze strašných morových ran, která město Edinburgh zasáhla, právě do této ulice zavřeli představitelé města nakažené a nechali je zde zemřít. Lidé zde často vídají temné postavy, slýchají hlasy a nevysvětlitelné klepání. Největší strach z tohoto místa mají psi, kteří do ulice odmítají vkročit a zuřivě se brání jakémukoliv vstupu do této uličky.

Hřbitov Greyfriars Kirkyard

Právě Greyfriars Kirkyard patří mezi nejstrašidelnější hřbitovy světa. Podle místních tam řádí mimořádně agresivní duch. Údajně měl napadnout a poškrábat více než 500 lidí. Hřbitov od zlého ducha nedokázal osvobodit ani velmi zkušený vymítač, který proces očisty ze strachu o svůj život ukončil. Zlým poltergeistem je prý právník George Makenzie. Ten je považován za tvůrce prvního evropského koncentračního tábora. Tábor se nacházel hned vedle hřbitova a pojal až 1200 lidí. Na následky nemocí, krutého zacházení a poprav v něm zemřely stovky nebožáků.