Londýn - turistický cíl či přestupní stanice

02.11.2018

Hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska je nejen významné turistické místo, které ročně navštěvují miliony cestovatelů, ale také největší dopravní uzel na světě. 

Žije zde přibližně 8,5 milionů lidí, mezi nimiž převažují Britové a Irové. Protože ale celých 37 % obyvatelstva tvoří přistěhovalci, potkáte zde také mnoho dalších národností, mezi nimiž převládají Indové, Bangladéšané, Pákistánci či Afričané. Londýn se rozkládá na území 1 572 km². Tato velká plocha se dělí na centrální City of London a dalších 32 obvodů, např. známý Westminster, Tower Hamlets nebo Kensington and Chelsea.

Londýn je plný zajímavých míst. Turisté by určitě neměli minout:

  • Tower Bridge = Tower Bridge je zvedací most. Pochází z konce 19. století. Je typický dvěma věžemi. Jeho délka činí 244 m
  • Westminsterský palác = Palác je známý svou věží, které se nesprávně říká Big Ben. Ve skutečnosti je Big Ben název pro největší zvon této věže. Ve Westminsterském paláci sídlí parlament.
  • Buckinghamský palác = Buckinghamský palác je sídlo anglické královny. Oblíbenou turistickou atrakcí je výměna zdejší stráže.
  • Greenwich park = Londýnem prochází nultý poledník. V Greenwichském parku je tento poledník zakreslen. Můžete se zde vyfotit jednou nohou na východní a druhou na západní polokouli.