167 destinací v letním řádu letiště Praha

22.03.2024

Letní letový řád vstoupí na letišti Václava Havla Praha v platnost poslední březnový den. Celkem 68 dopravců nabídne lety do 167 destinací včetně řady zajímavých novinek.

Oznámení letního plánu letů poukazuje na opět vzrůstající trend a potřebu Čechů cestovat. Letní letový řád dle letiště Praha dosáhne na téměř 90% nabídky rekordního roku 2019. K dispozici bude řada zajímavých novinek. Například nová linka do Astany se společností SCAT Airlines, za zmínku stojí také přímé lety do destinací Brindisi či Izmir. Kompletní seznam novinek naleznete níže. 

Kromě nových destinací dochází k navýšení kapacit také na již zavedených oblíbených linkách, konkrétně se jedná o více než 30 pravidelných tratí. Do Londýna můžete vybírat až z 93 letů týdně, navýšení na 57 letů se dočkala Paříž. 59 letů týdně nabídnou dopravci do Antalye.

Pražské letiště nechce usnout na vavřínech a předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos na webu prg.aero nastiňuje další plány rozvoje. "Prioritou dalšího rozvoje leteckých spojení nadále zůstávají dálkové linky do Asie a Severní Ameriky. Konkrétně jednáme s dopravci o pravidelných spojeních s Hanojí, Pekingem, Dillí, Bangkokem nebo New Yorkem. Všechny tyto destinace mají svůj obchodní potenciál nejen v případě příjezdového cestovního ruchu, ale jsou zajímavé i z pohledu dovolenkového segmentu, přepravy zboží a poptávky obchodní klientely."

Nové pravidelné destinace:

Astana
Brindisi
Dubaj World Central
East Midlands
Florencie
Izmir
Kišiněv
La Palma
Ponta Delgada
Poznaň
Tallinn
Taškent
Verona

Nová spojení do dovolenkových destinací:

Brindisi – Smartwings
Izmir – SunExpress
La Palma – Smartwings
Ponta Delgada – Smartwings

*Zdroj informací prg.aero (web Letiště Praha)