6 důvodů proč navštívit Srí Lanku

13.03.2024

Srí Lanka láká stále více turistů z celého světa, kteří sem odjíždí za dobrodružstvím i poznáním zcela odlišné kultury. Oficiální název zní Srílanská demokratická socialistická republika a jedná se o ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii. Možná ještě nemáte vybraný cíl pro svou dovolenou a pořád vybíráte, kam vás vaše kroky zavedou. My známe 6 pádných důvodů, proč navštívit Srí Lanku - a můžete si být jistí, že nebudete litovat!

Důvod první: nádherné počasí

Kdo má rád teplo a sluníčko, toho jistě potěší, že na Srí Lance se teploty zpravidla pohybují okolo 30 °C, na horách pak o deset stupňů méně. Výjimkou jsou monzunová období, která se přes Srí Lanku přeženou - ale to byste museli mít sakra smůlu.

Důvod druhý: úžasné památky

Jestli vám Srí Lanka může něco nabídnout, pak je to nespočet krásných historických památek. Najdete zde jak Buddhistické, tak i Hinduistické chrámy, které rozhodně stojí za vidění.

Důvod třetí: přátelští obyvatelé

Dáte-li se do řeči s místními lidmi, mile vás překvapí jejich vlídnost a přátelskost. Najdou se tu výjimky, které potvrzují pravidlo - například prodejci ze stánků, ale většina místních vám ochotně poradí správnou cestu nebo doporučí, kam zajít na něco dobrého.

Důvod čtvrtý: pěkné ubytování

Vzhledem k tomu, že se na Srí Lance neustále rozmáhá turismus a každoročně sem jezdí čím dál více lidí, rozrůstá se tu i počet ubytování. Proto zde určitě máte z čeho vybírat, na své si zde přijdou jak nároční hosté, tak i ti, kterým nevadí trocha toho místního dobrodružství.

Důvod pátý: chutný čaj

Jen málokdo by neznal cejlonský čaj, který je pro svou chuť i vůni známý po celém světě. Patříte-li mezi milovníky čaje a o tom cejlonském jste slyšeli jen samou chválu, pak tu máte další důvod, proč vyrazit na Srí Lanku. Navštívit zde můžete i rozsáhlé plantáže.

Důvod šestý: spousta zábavy

Rádi se bavíte? V tom případě si Srí Lanku zamilujete! Zdejší lidé jsou nejen velmi přátelští, ale navíc milují zábavu. Užijete si zde chvíle plné exotické hudby a smyslného tance, vynechat byste neměli ani proslulý kandyjský tanec, který je doprovázen bubny.