5 důvodů, proč procestovat Evropu

11.02.2019

Za poznáním, dobrým jídlem nebo zábavou nemusíte cestovat přes celý svět. Připravili jsme si pro Vás 5 důvodů, proč procestovat Evropu!

1. Časová (ne)náročnost

Často slýcháme, že jednou z překážek pro poznávání nových míst je časová omezenost. Spousta z nás si jednoduše nemůže vzít dovolenou na dva týdny a vyrazit do Asie či za "Velkou louži". 

Na cestování po Evropě však tolik času rozhodně nepotřebujete. Návštěva některé z evropských metropolí, jako je Paříž, Londýn, Brusel či Amsterdam, zabere jen jeden víkend. V pátek odletíte a v neděli k večeru už se chystáte na další pracovní týden.

2. Mnoho chutí

Ačkoli nejsou destinace v Evropě od sebe nijak zvláště vzdálená, ochutnat zde můžete mnoho chutí. Říká se: "Jiný kraj, jiný mrav". Na Apeninách ochutnáte skvělé těstoviny, špagety a pizzu, v Norsku si můžete pochutnat na výběru nejlepších ryb.

3. Letenky

Letenky po Evropě pořídíte opravdu za hubičku. "Zpátečkou" z Prahy poletíte v akci již za 500 korun, z Vídně mnohdy i levněji. Stačí si tak odpustit jednu či dvě večeře ve Vašem oblíbeném podniku a výlet může začít!

4. Bez zbytečného papírování

Mnoho zemí Evropy spojuje Evropská unie. Díky tomuto politickému a ekonomickému uskupení můžeme cestovat do zahraničí jen z občanským průkazem a nepotřebujeme vyřizovat pas nebo dokonce vízum. Odpadají tak, často velmi stresující a zdlouhavé, chvíle na úřadech.

5. Překrásná místa

Evropa nabízí celou škálu nádherných míst a památek. V každé zemi si bezpochyby vyberete. Londýn má svůj Tower Bridge, Benátky kanály a gondoly. Své kouzlo nabízí i Bratislavský hrad v hlavním městě Slovenska. Je libo Koloseum nebo Eiffelova věž? 

Evropa má jistě co nabídnout a cestování po ní má mnoho výhod. Napadají Vás nějaké, které jsme dnes nezmínili? Napište nám je do komentářů nebo e-mailem!