Adrenalin na prvním místě! Čínský chodník ve vražedné výšce je jen pro opravdové odvážlivce

17.06.2019

Pokud by se vám náhodou zdála turistika nudná, navštivte čínský národní park Tianmenshan, kde vědí, jak ji pořádně okořenit. Na výhodě země na hoře Tianman rozhodně nečekejte monotónní lesní cestičky, ale rovnou procházku v nebesích. Rozhodně se tak budete cítit, když projdete prosklenou stezkou, zakotvenou na úbočí hory.

Mnozí zastávají názor, že pro Číňany není nic nemožné. A je to téměř pravda, svými projekty to dokazují neustále. Jedním z nich je i prosklený chodník s názvem Coiling Dragon Cliff, který se nachází ve výšce 1 400 metrů a poskytuje neuvěřitelný výhled do hluboké rokle plné zeleně. Chodníček existoval již dříve, avšak byl ze dřeva, které teď nahradilo sklo.

Prosklený chodník je dlouhý 100 metrů a široký jen jeden a půl metru. O tom, že Číňané milují adrenalin, není pochyb, od otevření se jich sem hrnou hejna. Mnoho z návštěvníků však přecenilo svou odvahu a po vkročení na chodník propadly hysterickému záchvatu, někteří trasu dokončili, aniž by se podívali dolů. Další se zase snaží udělat si tu nejlajkovanější fotografii pod sluncem a jsou schopni pro ni dělat na chodníku cokoliv. Zbývá jen doufat, že mají dostatečný pud sebezáchovy a nebudou překračovat zátarasy.

A co vy? Měli byste odvahu projít skleněným chodníkem?

Autorem článku je partnerský web "Moře zpráv".