Aerolinka Hainan Airlines obnovila linku z Prahy do Pekingu

24.06.2024

Pražské letiště se po čtyřech letech dočkalo obnovení přímého spojení s Pekingem, které přerušila celosvětová pandemie. Do čínské metropole bude Hainan Airlines létat hned 3x týdně, navíc celoročně! Na linku v pondělí, středu a pátek dopravce nasadí Airbus A330, jak píše oficiální web letiště prg.aero.

Hainan Airlines

Hainan Airlines, založená v roce 1993 a sídlící v Haikou, provincie Hainan, je přední čínská letecká společnost známá svou vysokou úrovní služeb a moderní flotilou, která zahrnuje letadla jako Boeing 787 Dreamliner a Airbus A330. Provozuje širokou síť vnitrostátních i mezinárodních letů spojujících Asii, Evropu, Severní Ameriku a Austrálii. Společnost získala řadu ocenění, včetně pětihvězdičkového hodnocení od Skytrax, a je oceňována pro svůj závazek ke kvalitě, komfortu, udržitelnosti a bezpečnosti.

"Těší mě, že se nám po dlouhých jednáních podařilo obnovit přímé lety do Číny. Právě obnova dálkových linek je naší dlouhodobou prioritou a Asie představuje velmi důležitý zdrojový trh. Spojení do Pekingu bude také skvělou příležitostí pro české turisty nejen k poznávání čínské metropole, ale díky navazujícím letům také celé Číny a Asie,"  cituje web prg.aero slova předsedy představenstva Letiště Praha Jiřího Pose.

Peking

Peking, hlavní město Číny, je fascinující destinací plnou historie, kultury a moderního života. Město je domovem ikonických památek jako je Zakázané město, Velká čínská zeď a Náměstí Nebeského klidu. Procházka historickými hutongy vám nabídne pohled na tradiční čínskou architekturu, zatímco moderní čtvrti jako Sanlitun a 798 Art District představují pulzující současnou kulturu. Peking je také gastronomickým rájem, kde si můžete vychutnat slavné pekingské kachny nebo různé pouliční speciality. Cestovatelé od Pekingu mohou očekávat nezapomenutelný zážitek spojující starodávnou historii s dynamickým moderním životem.

Zdroj informací, citace a fotografie: Letiště Praha (prg.aero)