Barcelona z Prahy opět levně! Přes zimu už za 1 119Kč

20.06.2024

Letenky first minute (rezervace dlouho dopředu) z Prahy do Barcelony opět klesly na extrémně nízkou cenu. Akční termíny tentokrát nabízí aerolinka Vueling a letenky koupíte přes vyhledávač výše. Nejlevnější termíny najdete na leden 2025, v systému se ale nově objevují také velmi příznivé tarify i na toto léto. Příkladem je termín 22. - 26. 1.

Více informací o akci najdete níže.

Barcelona z Prahy opět levně! Přes zimu už za 1 119Kč:

Více informací o akci:

  • Let: přímý let (délka letu cca 2 h 3o m)
  • Aerolinka: Vueling
  • Termíny: leden 2025 (např.: 22. 26. 1.)

Barcelona:

Barcelona, druhé největší město Španělska a hlavní město Katalánska, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě. Toto nádherné město, ležící na pobřeží Středozemního moře, kombinuje bohatou historii, fascinující kulturu a moderní kosmopolitní atmosféru. Pokud plánujete návštěvu Barcelony, tady je několik hlavních atrakcí a tipů, které byste si neměli nechat ujít.

1. Sagrada Família

Jedním z nejikoničtějších symbolů Barcelony je bazilika Sagrada Família, mistrovské dílo slavného architekta Antoni Gaudího. Stavba této jedinečné kostelní stavby začala v roce 1882 a stále není dokončena. Její impozantní věže a detailní fasády přitahují miliony návštěvníků ročně. Doporučuje se rezervovat si vstupenky předem, aby se předešlo dlouhým frontám.

2. Park Güell

Další Gaudího perla, Park Güell, je barevný park plný surrealistických mozaik, soch a architektonických prvků. Nachází se na kopci s nádherným výhledem na město. Procházka po tomto parku je jako vstup do pohádkového světa plného fantazie a kreativity.

3. La Rambla

Tato slavná ulice, táhnoucí se od Placa de Catalunya až k přístavu, je rušnou tepnou města. La Rambla je plná pouličních umělců, kaváren, obchodů a historických budov. Nenechte si ujít návštěvu tržnice La Boqueria, kde můžete ochutnat místní delikatesy.

4. Gotická čtvrť (Barri Gòtic)

Historické srdce Barcelony je labyrint úzkých uliček plných středověkých budov, kostelů a malých náměstí. Prozkoumejte katedrálu svatého Kříže a svaté Eulálie, staré římské zdi a četné muzea. Atmosféra této čtvrti vás přenese zpět v čase.

5. Casa Batlló a Casa Milà (La Pedrera)

Tyto dvě budovy, rovněž navržené Gaudím, představují vrchol modernistické architektury. Casa Batlló se svými organickými tvary a barevnými mozaikami je skutečným uměleckým dílem, zatímco Casa Milà, známá také jako La Pedrera, fascinuje svým vlnitým kamenným exteriérem a inovativním designem.

Screenshot z akce: