British Airways - nejtišší dopravce za rok 2018 na letišti Praha

07.12.2018

Britská společnost British Airways zvítězila v letošním ročníku každoroční soutěže "Nejtišší dopravce", kterou pořádá letiště Václava Havla ve spolupráci s Městskou částí Praha 6.

Zdroj fotografie: Letiště Praha
Zdroj fotografie: Letiště Praha

Soutěž si klade za cíl motivovat letecké dopravce k nasazování modernějších a tišších letadel. Hodnotí se nejen hluk při vzletu a přistání, ale také dodržování letové trasy či využití sedačkové kapacity - obsazenost letadla.

"Harmonické soužití s blízkým okolím je pro nás důležité a vzhledem k narůstajícímu leteckému provozu je nutné využívat všechny možnosti, jak motivovat i naše partnery k odpovědnému přístupu k obyvatelům z okolí letiště. Za Letiště Praha je k tomu zároveň důležité dodat, že i přes narůstající počet odbavených cestujících v posledních letech nevykazujeme stejně rychlý nárůst počtu leteckých pohybů. Svědčí to o vzrůstajícím počtu větších letadel nasazovaných na letech do Prahy a o efektivnějším využívání sedačkových kapacit, k čemuž dopravce aktivně motivujeme," uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. 

O titul se ucházelo hned 10 leteckých společností, které letos létají na pražské letiště nejčastěji. Konkurencí pro vítěznou britskou aerolinku byl třeba Aeroflot, easyJet, český dopravce ČSA nebo Lufthansa.

"Dlouhodobě usilujeme o snižování hluku z provozu v celé naší síti. Kromě tohoto významného ocenění od Letiště Praha, které jsme dnes získali, nasazujeme také stále častěji nová letadla z naší flotily jak na krátké, tak dlouhé tratě, což povede ještě k dalšímu zlepšení. Nově jsme například do naší flotily zařadili 35 nových letadel typu Airbus A320 nebo A321neo, která jsou nejen tišší, ale také efektivnější ve spotřebě paliva," sdělil Andy Kershaw, manažer společnosti British Airways pro životní prostředí.

Podrobná pravidla soutěže a zároveň informace ohledně měření hluku na Letišti Václava Havla Praha jsou k dispozici na internetových stránkách letiště www.prg.aero v sekci Životní prostředí

*Zdroj fotografie, části textu a informací: Letiště Václava Havla Praha - prg.aero