Čeští hokejisté cestují po republice letadlem

13.04.2024

Letadlem nemusíte cestovat jen do zahraničí. Třeba v USA či Kanadě jsou vnitrostátní lety zcela běžnou praxí a lidí tak cestují na střední a delší vzdálenosti za svými blízkými nebo za prací. Vnitrostátní pracovní cestu podstupují letos na jaře i čeští hokejisté, kteří si zkracují a zpohodlňují cestu na utkání playoff české nejvyšší hokejové soutěže.

S cestováním letadlem na zápasy začal letos poprvé tým Oceláři Třinec, který se nejprve přesunul autobusem do Ostravy a následně pokračoval letadlem na letiště do Českých Budějovic, kde odehrál 6. zápas čtvrtfinálové série s místním týmem. Cestu letadlem třinečtí využili také na cestu do hlavního města na zápas s pražskou Spartou, která tento způsob dopravy využila o pár dní předtím také na zápas do Třince.

Všechny lety byly ale na objednávku. Pravidelné přímé spojení mezi pražským letištěm Václava Havla a jiným letištěm na území České republiky aktuálně žádná aerolinka nenabízí. Nejbližšími možnými letišti, kam se můžete z Prahy dopravit letadlem, jsou Krakov, Mnichov, Vídeň nebo Košice