Cestujeme za sportem

21.01.2019

Dnešním článkem se zavděčíme především mužům a jejich lásce nikoliv k ženám, nýbrž ke sportu. Neznamená to ale, že zde ženy nenaleznou inspiraci na své cesty, vždyť milovnic kopané, hokeje či tenisu je mezi námi také mnoho. Sepsali jsme Vám několik tipů na místa, při jejichž návštěvě můžete zažít nevšední podívanou a zhlédnout nejrůznější sportovní klání.

Amerika sportům zaslíbená

A začínáme za "Velkou louží". Kanada i USA nabízí nejen spoustu zajímavých turistických míst, ale i řadu sportovních lig. Mezi ty nejznámější patří samozřejmě NHL, tedy National Hockey League. Hokejová utkání můžete navštívit třeba v americkém New Yorku, kde své zápasy hrají Rangers. Na hokej láká i město nočního života Las Vegas nebo nejlidnatější město Kanady, Toronto.

Číslo jedna v Americe však drží jiný sport. Je jím americký fotbal, v USA zastoupený především ligou NFL. Musíme však podotknout, že divácky atraktivnější je podle našeho subjektivního názoru přeci jen lední hokej. Pokud však toužíte americký fotbal vidět, zaleťte si do Clevelandu, Miami či Oaklandu.

Do Španělska za skvělým fotbalem

Preferujete-li spíše atlety prohánějící se po trávníku za černobílým míčem, vyrazte do Španělska. Konkrétně do jeho hlavního města, do Madridu. Sídlí zde hned dva velkokluby - Real Madrid a jeho rival Atlético Madrid. I přes to, že první zmiňovaný klub před nedávnem opustil slavný fotbalista Ronaldo, fotbal se zde hraje skutku špičkový. Nebudeme ale zacházet do detailů, od toho jsou tu koneckonců jiné magazíny a sportovní rubriky. Za nás tedy jen dodáme, že letenky do největšího španělského města pořídíte nyní již od 1 586 korun.

Na hokej také k sousedům

Nesmíme zapomenout na naše východní sousedy. Ti letos pořádají mistrovství světa v ledním hokeji. Celkem 64 utkání bude rozděleno do dvou stadionů v Bratislavě a Košicích. Udělejte si tedy v termínu 10. - 26. května 2019 čas a navštivte vlakem, autem či autobusem Slovensko.

Nezapomínejme na tenis

Nesmíme také zapomenout na sport, ve kterém české výpravy, především v ženské kategorii, sbírají poslední roky cenné trofeje. V dnešním článku jsme nezapomněli ani na fanoušky tenisu. 

Tenisové turnaje se hrají po celém světě, ten neznámější se však každoročně koná na přelomu června a července ve Velké Británii. V hlavním městě Londýně se sejdou největší tenisové hvězdy světa, aby se představili v turnaji založeném již v roce 1877. Možná jste již poznali, že mluvíme o Wimbledonu.

Do Londýna samozřejmě volte leteckou dopravu. Díky přetlaku leteckých společností a především pak těch nízkonákladových můžete do Británie letět za pár stovek.

To už je ale z našeho sportovního okénka vše, doufáme, že Vás některý z našich tipů zaujal a svojí další návštěvu světových destinací ozvláštníte návštěvou nějakého sportovního klání.

Sportu a cestování zdar! :)