Co nás čeká v příštím roce?

27.12.2018

Ohlédnutí za rokem 2018 máme již úspěšně za sebou. Pojďme se tedy v dnešním článku zaměřit na budoucnost. Podíváme se totiž na ty nejžhavější novinky, které nás v roce následujícím, v roce 2019 čekají na pražském letišti Václava Havla!

Expanze Ryanairu

Zahledíme se-li na novinky v letovém řádu, zjistíme, že největší expanzi na pražském letišti plánuje irská nízkonákladová společnost Ryanair. 

Můžeme se tak těšit hned na několik nových linek nebo navýšení frekvencí. Ve výčtu novinek vyčnívají nové linky na Bari, do Stockholmu, Pescary nebo Rigy.

Nově také do Casablancy

Velmi zajímavou novinkou se zdá být také zcela nová destinace v portfoliu pražského letiště. Letecká společnost Air Arabia Maroc bude od 2. 4. 2019 létat do největšího města Maroka, do Casablancy. Z počátku jsou plánovány dva lety týdně, není však vyloučeno, že dojde k navýšení této frekvence.

Nové technologie na pražském letišti

Naše pozornost se v roce 2019 bude ubírat i na nové technologie zaváděné na letišti Václava Havla. Závěrem letošního roku byla uvedena "Virtuální informační služba", kterou má následovat například digitální navigace. 

Zdroj fotografie: Letiště Praha
Zdroj fotografie: Letiště Praha

"Letiště Praha zahájilo v letošním roce realizaci řady projektů technologického rozvoje, který směřuje do celkem pěti oblastí: zákaznická zkušenost, mobilita budoucnosti, bezpečnost, virtuální nakupování a pohodlná cesta letištěm. Virtuální informační služba je jedním z konkrétních projektů, které realizujeme právě v oblasti pohodlné cesty letištěm. Kromě toho zvažujeme ve stejné oblasti například zavedení digitální navigace nebo technologie mapování průchodnosti letištěm," říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. 

Nový dopravce v Praze

Vraťme se k leteckým novinkám jako takovým. Do Prahy v příštím roce zavítají i noví dopravci. Společnost United Airlines spojí Prahu s New Yorkem.

Dalším novým dopravce je také SunExpress připravující linku do Antalye.

Florencie, Florencie, Florencie...

Další novou destinací se 15. 9. 2019 stane Florencie. Lety do italského turistického centra nabídne aerolinka Vueling hned 4x týdně.