Další spojení s Amerikou! American Airlines budou létat mezi Prahou a Chicagem

08.08.2019

Pravidelné kontrolování novinek na webu letiště Praha přináší své ovoce a my Vám tak mezi prvními můžeme zprostředkovat skvělou novinku. Letiště Václava Havla se dočká dalšího přímého spojení s USA. Potvrdili se spekulace a v tiskové zprávě byla dnes oznámena nová linka do Chicaga.

Spojení bude pro cestující dostupné již příští rok v letním letovém řádu. Konkrétně pak od 8. května 2020 do 24. října 2020. 

"Jsem velmi rád, že se nám i nadále daří naplňovat naši strategii rozvoje přímých leteckých spojení z Prahy a že se podařilo od příští letní sezóny dojednat již druhou přímou linku American Airlines do Spojených států, které jsou pro nás jedním z klíčových trhů. Chicago patří z pohledu celkového potenciálu v USA mezi TOP 5 destinací v rámci celé Severní Ameriky se silným lokálním trhem. Letiště v Chicagu se řadí k hlavním přestupním bodům a nabídne cestujícím celou řadu dalších navazujících letů," uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

A co více? American Airlines na linku nasadí moderní stroj Boeing 787-8 Dreamliner!

"Chicago je pro naše zákazníky z České republiky vzrušující novou destinací," řekl Cristián Lizana, regionální obchodní manažer American Airlines pro střední a východní Evropu. "Chicago je pulzujícím městem pro cestovní ruch i obchod a jako centrum amerického středozápadu nabízí letiště v Chicagu stovky letů denně. Díky tomu se mohou čeští zákazníci jednoduše dostat do všech koutů Spojených států, stejně jako do destinací v Kanadě, Karibiku a Latinské Americe. Nová přímá linka společnosti American Airlines mezi Prahou a Chicagem je významnou událostí, která dále upevní americko-české partnerství. Jako velvyslanec a jako businessman doufám, že toto spojení usnadní firmám v obou našich zemích založit nové podniky nebo rozšířit ty stávající. A samozřejmě je to skvělá zpráva pro obyvatele žijící na americkém Středozápadě a v srdci Evropy, kteří tak mohou jednodušeji navazovat vzájemné kontakty," sdělil Stephen B. King, velvyslanec USA v České republice. 

Dopravce nabídne v letadle hned několik tříd, mezi nimi i Flagship business, kde cestující mohou poznat pravý komfort v oblacích a ochutnat menu předních šéfkuchařů!

Prodej letenek odstartuje 12. srpna 2019 na webových stránkách dopravce a také na našem webu Letenkujeme.cz!

*Zdroj informací, části textu: Letiště Praha

*Zdroj fotografií: American Airlines