Delta Air Lines se vrací na linku z Prahy do New Yorku

15.05.2024

Letecká společnost Delta Air Lines v letním letovém řádu 2024 znovu obnovuje přímé spojení mezi Prahou a New Yorkem. Pravidelná linka na této trase navíc dle webu prg.aero letos slaví 15. výročí. Letenky v době publikování příspěvku pořídíte za cenu okolo 13 900Kč. Přímé lety budou k dispozici až do 6. října každý den.

Levné letenky do New Yorku přímou linkou i s přestupem najdete zde:

"Těší mě, že společnost Delta Air Lines nabízí již 15 let přímé spojení z Prahy do New Yorku. Americký dopravce za dobu svého provozu v Praze uskutečnil již 5 900 letů a přepravil 1 119 000 cestujících. Spojené státy pro nás představují velmi důležitý trh, na kterém jsme v loňském roce včetně navazujících letů odbavili přes půl milionu cestujících. V prvním čtvrtletí letošního roku jsme v tomto segmentu navíc zaznamenali růst o 17 procent, takže věřím, že od příštího roku se dočkáme dalších navýšení kapacit na přímých linkách z Prahy do USA," uvedl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha. 

Delta Air Lines:

Delta Air Lines je jednou z největších a nejstarších leteckých společností v USA. Byla založena v roce 1924 a sídlí v Atlantě ve státě Georgia. Delta provozuje rozsáhlou síť letů, která zahrnuje více než 300 destinací ve více než 50 zemích po celém světě. Společnost je známá svou spolehlivostí, kvalitním zákaznickým servisem a inovativním přístupem k cestování. Delta je také členem globální aliance SkyTeam, což umožňuje jejím cestujícím snadný přístup k široké škále mezinárodních destinací prostřednictvím partnerských leteckých společností.

Delta se neustále snaží zlepšovat své služby a cestující mohou očekávat moderní flotilu letadel, pohodlné sedadla, Wi-Fi připojení na palubě a rozsáhlý výběr zábavy během letu. Navíc společnost klade velký důraz na bezpečnost a udržitelnost, přičemž investuje do ekologičtějších technologií a postupů.

"Jsme nadšení, že na letní sezónu obnovujeme nonstop lety z Prahy do New Yorku na letiště JFK. Vzhledem k tomu, že jde o jediné přímé spojení do Severní Ameriky, je linka velmi důležitá jak pro obchodní cestující, tak pro ty, kteří chtějí navštívit příbuzné a přátele nebo procestovat Ameriku či Českou republiku," řekl Thomas Brandt, regionální manažer prodeje společnosti Delta Air Lines pro střední a východní Evropu.

Zdroj informací, fotografie a části textu: Letiště Praha (prg.aero)