Do kterých evropských měst vyrazit na adventní trhy?

29.11.2018

Co si představíte, když se řekne advent? Vedle věnce se čtyřmi svíčkami a příprav na Vánoce si mnozí představí lahodný punč. Ten si spolu s dalšími dobrotami můžete vychutnat na adventních trzích. Konají se téměř v každém městě. Na některých místech jsou ale o něco kouzelnější než jinde. Rádi byste si adventní čas zpříjemnili výletem do zahraničí? Máme pro vás několik tipů, kam vyrazit.

Část první - je to blízko!

Nejčastěji navštěvovaná města jsou ta u našich sousedů. Bez problému se do nich dostanete autem, vlakem či autobusem.

Pro obyvatele Čech jsou nejdostupnější Drážďany. Vánoční trhy jsou zde opravdu krásné a bohaté. Kromě nich můžete navštívit například Zwingle nebo Frauenkirche, kostel vydařeně obnovený po útocích za 2. Světové války.

Moravané a Slezané mají blíže do Rakouska. Ve Vídni na návštěvníky čeká Katedrála svatého Štěpána, radnice a náměstí před ní, habsburský palác Hofburg nebo Náměstí Marie Terezie. O něco vzdálenější, avšak možná trochu kouzelnější je Mozartovo rodiště - Salzburg.

Za adventními trhy můžete vyrazit také do Polska. Oblíbeným cílem je město Krakow. Na zdejších trzích je poznat, že jsou Poláci silně věřící a že jsou pro ně Vánoce velmi důležité. Ve stáncích narazíte výhradně na tradiční předměty a pokrmy.

Část druhé - proleťte se dál!

Nemusíte se omezovat jen sousedními státy. Za vánoční atmosférou se můžete také proletět!

Navštívit můžete třeba Londýn. Každoročně bývá opravdu bohatě nazdobený a hlavně luxusně prosvětlený. Všechny slavné památky jsou o adventním čase ještě krásnější než obvykle. Láká vás spíše Itálie? Pak sedněte do letadla směr Milán nebo Řím. Tato města jsou kouzelná i během roku, v době adventu to pak platí trojnásob.

Další zajímavá a pro advent netypická destinace je Barcelona. Toto město má turistům co nabídnout, nyní si jej můžete užít i bez úmorně horkého počastí. Navštivte ho a vychutnejte si svařák s výhledem na moře. Kde jinde a kdy jindy?