EgyptAir dnes spustil linku z Prahy do Káhiry

09.07.2024

Po třinácti letech se dnes Praha dočkala přímého spojení s Egyptem. Avizovanou linku do Káhiry dnes spustila prvním letem letecká společnost EgyptAir. Linka určená především pro české dovolenkáře je výbornou volbou také pro přestup na lety do Afriky.

Dopravce na linku dle oficiální zprávy na webu prg.aero nasadí letoun Boeing 737 pro 154 cestujících, který bude do Káhiry a zpět létat 3x týdně. Letenky najdete mimo jiné také v našem vyhledávači výše.

Káhira:

Káhira, hlavní město Egypta, je fascinujícím místem. Dominantou města jsou ikonické pyramidy v Gíze a Velká sfinga, které patří mezi sedm divů světa. V centru města najdete Egyptské muzeum, kde jsou vystaveny poklady faraonů, včetně Tutanchamonovy masky. Projděte se po bazaru Khan El Khalili, kde můžete nakoupit suvenýry a vychutnat si autentickou egyptskou atmosféru. Káhira také nabízí nádherný výhled na Nil, ideální pro večerní plavbu. Místní kuchyně, včetně falafelu a kofty, zaručeně potěší vaše chuťové buňky. Káhira je dynamické město, které nabízí nezapomenutelné zážitky pro každého cestovatele.