Ideální destinace pro dovolenou je Malta

14.12.2018

Rádi byste vyrazili na dovolenou za sluncem a mořem, ale také za poznáním? Chtěli byste kromě koupaček vyjet na výlet za památkami? Ideální destinace, kam můžete vyrazit, je Malta. Malá ostrovní země, která leží jižně od Itálie.

Něco málo ze zeměpisu

Území Malty se rozprostírá na Maltském souostroví. Největší ostrov se jmenuje Malta. Na jeho východním pobřeží se nachází hlavní město Valletta. Jména dalších ostrovů zní Gozo a Comino. Ostrovy bývaly součástí Byzantské říše. Právě díky její kultuře vděčí Malta za mnohé památky.

Úředními jazyky jsou maltština a angličtina. O dorozumění a komunikaci se tedy nemusíte bát. Malta je člen Evropské unie, jako svou měnu přijala v roce 2008 euro.

Nejlepší letoviska

Mezi Čechy není Malta ještě tolik známá, naše rodinky vyrážejí raději do mnohem bližšího Chorvatska, celkově je však Malta hojně navštěvovaná. Nejoblíbenějšími letovisky jsou Mellieha a Bugibba. První zmiňované ocení milovníci písčitých pláží, druhé je spíše pro fanoušky skalních pláží rázovitějšího charakteru. Dále je oblíbené také letovisko Sliema. To je známé především svým bujarým nočním životem.

Hlavní město Valletta

Hlavní město určitě stojí za návštěvu. Toto město plné nádherných památek vás prostě okouzlí. Zachovala se řada honosných paláců a chrámů, například Palác velmistrů, Pevnost sv. Elma či Chrám sv. Jana. Přívětivou tvář města dokreslují malebné uličky plné kaváren a obchůdků.

Procestujte Maltu skrz na skrz

Aktivní turisti si mohou Maltu užít opravdu na plno a v celé její kráse. Půjčte se auto či skútr a projeďte celý ostrov. Prozkoumejte všechna jeho zákoutí. Díky malé rozloze to pro vás bude hračka.  

*Komerční sdělení