Island z Vídně jen za 1685Kč

08.05.2024

Levné letenky na Island nyní pořídíte s aerolinkou Wizz. Běžná cena letenek do Reykjavíku se pohybuje mezi 5-8 tisící. Nejlevněji mohou letět cestující s Wizz Discount Club, pokud předplatné aerolinky nemáte zakoupené, připlatíte si zhruba 250Kč za každou cestu, nabídka je ale stále velmi výhodná. Další informace o akci a destinaci najdete níže.

Letenky koupíte na termín 27. 5. - 5. 6., letenky bez WDC najdete v našem vyhledávači:

Další informace o akci:

  • Let: přímý let (délka letu cca 4 h 30 m)
  • Aerolinka: Wizz
  • Termín: nejlevněji 27. 5. - 5. 6. 2024
  • Wizz Discount Club

Island:

Island je jedinečný kousek země, zabořený v severských mořích, kde síla přírody hýbe vším kolem sebe. Tato ostrovní země, položená mezi Atlantským oceánem a Grónským mořem, je jako živý div. Pokud toužíte po dobrodružství a objevování nezkrocených krás, Island je pro vás tou správnou destinací. Island je známý svými nádhernými přírodními scenériemi, od vodopádů, jako je mohutný Gullfoss, po geotermální oblasti s bublajícími horkými prameny až po obrovské ledovce, jako je Vatnajökull, najdete zde kouzlo, které se nikde jinde na světě nenajde.

Pokud máte štěstí, můžete na vlastní oči vidět polární záři. Island je jedním z nejlepších míst na světě k pozorování tohoto hypnotizujícího jevu. Nezapomeňte si s sebou vzít foťák, abyste mohli zachytit tyto magické okamžiky. Pro milovníky outdoorových aktivit nabízí Island rozmanité turistické stezky. Od pěších túr po horská údolí až po ledovcové výpravy - zde si každý přijde na své. Jen si nezapomeňte připravit odpovídající vybavení a sledovat aktuální počasí.

Po náročném dni plném dobrodružství si dopřejte ochutnat místní speciality. Islandská kuchyně je známá svými čerstvými rybími pokrmy, jako je grilovaný losos nebo tradiční rybí polévka zvaná "Plokkfiskur". Nebojte se také ochutnat islandský sýr, jako je skyr, který je oblíbený pro svou bohatou chut a vysoký obsah bílkovin.

Island je doslova živým geologickým laboratoří. Navštivte geotermální oblasti jako Geysir, kde se můžete podívat na sopečné jevy v akci, a prozkoumejte fascinující formace, jako jsou lávová pole či sopečné krátery.

Kromě klasických turistických atrakcí si užijte i další aktivity, jako jsou jízda na koni po islandské krajině, šnorchlování mezi kontinentálními štíty ve Flosagjá nebo relaxace v horkých pramenech u jezera Mývatn.

Nejlepší období k návštěvě Islandu je obvykle od června do srpna, kdy jsou teploty příjemné a dny nejdelší. Pokud toužíte po pozorování polární záře, vydejte se sem v zimních měsících.

Screenshot z akce: