Jak se v cílové destinaci neztratit?

24.11.2018

Plánujete svou další cestu za zážitky a preferujete cestování na vlastní pěst? Pak před odjezdem určitě řešíte otázku: "Co vše v cílové destinaci navštívit?" a "Jak se v cílové destinaci neztratit?". Odpovědi na tyto otázky naleznete v dnešním článku, který Vám přináší několik tipů na aplikace a služby od zkušených cestovatelů.


GetYourGuide

Webová aplikace "GetYourGuide" nabízí unikátní možnost podívat se na místa, která v cílové destinaci rozhodně stojí za návštěvu. Obrovskou výhodou je také možnost rezervace těchto služeb. V nabídce jsou nejen vstupenky na jednotlivé atrakce a pamětihodnosti, ale také celé prohlídky s průvodcem. 

Zajímavost: V Římě aplikace nabízí celkem 793 různých aktivit, které si lze rezervovat. Pro Londýn nám pak služba vybrala 784 možností.

Podívejte se na web GetYourGuide.com.

LonelyPlanet

V našem seznamu nesmí chybět také klasický tištěný průvodce. Společnost "LonelyPlanet" si pro Vás připravili desítky nebo spíše stovky průvodců za skvělé ceny, které si můžete na jejich webu zakoupit. 

Průvodce vždy obsahuje jednotlivý popis daného místa, užitečné rady a informace nebo třeba výstrahy a upozornění, na co si dát v dané lokalitě pozor.

Průvodce od LonelyPlanet zakoupíte zde.

TripAdvisor

Zapomenout nesmíme ani na snad nejznámější online travel guide - TripAdvisor. Webový portál fungující i v českém jazyce nabízí nespočetné množství zajímavostí, informací a jiných textů o místech po celém světě. Užitečná jsou také hodnocení od jiných cestovatelů, kteří dané místo navštívili.

Obzvláště nás pak baví seznam restaurací a dalších stravovacích podniků, které jsou kategorizovány podle zaměření, cenové dostupnosti nebo nabídky chodů.

Náš web...

Průvodce světem naleznete také na našem webu. Stačí zajít do sekce "Průvodce" a přečíst si nejnovější tipy od zkušených cestovatelů!

Četli jste už tyto články?