Kam vyrazit letos na dovolenou? Nejzajímavější evropské destinace pro rok 2019!

15.05.2019

Sestavit žebříček nejzajímavějších destinací je vždy oříškem. Outdooroví nadšenci si najdou zalíbení v nádherných přírodních scenériích napříč celou Evropou. Fanoušci kultury zase dají přednost spíše městům, kterým dominují kulturní a historické stavby, nádherná muzea nebo památky kulturního dědictví. Zapomenout nesmíme ani na ty, kteří dávají přednost večernímu víru velkoměsta, festivalům a podobným zábavám.

Zkrátka každý má zálibu v něčem jiném a je většinou těžké se zavděčit všem. To ale neplatí pro nás. Následující evropské destinace dokáží splnit všechna očekávání. Proto pokud plánujete dovolenou, nebo jen spontánní výlet, nechte se inspirovat následujícím žebříčkem pro rok 2019.

Malaga, Španělsko

Kdybychom měli Malagu popsat jedním slovem bylo by to jistě kosmopolitní. Španělské město je plné elegance a umění, což je logické. Malaga darovala světu jednoho z nejznámějších malířů historie, Pabla Picassa. Není se tedy čemu divit, že je město zaplaveno uměleckými galeriemi a také pouličními umělci. Pokud jste vyznavačem umění jistě navštivte originální Picassovo muzeum, nebo třeba hrad Gibralfaro.

Zvláště vytříbeny je zde večerní život. Typický noční rozruch můžete zažít například na náměstí Mitjana. Malaga je plná gastronomických podniků od obyčejných rybáren až po restaurace oceněné Michelinskými hvězdami. Pokud ale chcete ochutnat místní pokrmy zavítejte do rybářské čtvrti El Palo. Nejlepším obdobím pro návštěvu španělské Malagy je květen až září.

Berlín, Německo

Pokud vás zrovna nebaví relaxovat na pláži a dáváte přednost historii, pak je Berlín ta pravá destinace. Abyste si mohli vychutnat procházky historickými ulicemi plnými živé kultury, brilantní architektury a božského jídla, rezervujete si letenky už na červen nebo červenec.

Do svého itineráře si pak jistě zapište návštěvu bývalého vysílače Funkturm Berlín, který teď slouží jako rozhledna, která vám nabídne pohled na město jako na dlani. S návštěvou co nejvíce památek vám pak pomůže historické centrum Mitte Berlin.

Porto, Portugalsko 

Skromně vyhlížející město Porto leží na břehu portugalské řeky Rio Douro a v podstatě si ho lze projít za méně než 48 hodin. Jestliže máte ale více času věnujte jej k prozkoumání nekonečného labyrintu ulic, nad kterými se tkví historické katedrály a kostelíky.

Na milovníky vína čekají vinné sklípky s ochutnávkami, které jsou součástí přístavu. Milovníci historické architektury jistě zavítají do části zvané Sao Nicolau. Nejlepší restaurace hledejte v Matosinhos. Nejlepším obdobím pro návštěvu je opět květen až září.

Dubrovník, Chorvatsko 

Je opravdu těžké se nezamilovat do tohoto chorvatského klenotu. Zvláště pak, když se zde natáčel v dnešní době nejsledovanější seriál Hra o trůny. Dubrovník je domovem jednoho z nejlépe zachovalých středověkých měst ve světě. Ať už budete ležet na pláží, procházet se botanickou zahradou nebo budete jen sledovat okolní život, dostane si vás svým osobitým kouzlem.

Pokud se chcete vyhnout davům a příliš teplému počasí navštivte chorvatské město v květnu až červnu nebo v září až říjnu. Na své si zde přijdou vyznavači potápění, outdooroví nadšenci i příznivci historie, kultury nebo čistého relaxu na pláži.

Reykjavík, Island 

Island sám o sobě je kombinací bohaté kultury a majestátné krajiny. Reykjavík je pak místem, kde se tyto dvě odlišnosti snoubí. Najdete zde uličky bohaté na kulturu, které vás zároveň vyvedou na scenérie chladné divočiny s volně žijícími zvířaty.

Po několika hodinách pěší turistiky přijde vhod koupel v horkých přírodních pramenech, které si můžete vychutnat v Laugardalslaug a Árbæjarlaug. Nevšedním zážitkem je pak pozorování velryb z části zvané Faxaflói. Ideálním obdobím pro návštěvu Reykjavíku je červen až srpen.

Interlaken, Švýcarsko 

Interlaken je takové švýcarské centrum adrenalinu, které je obklopeno ledovcovými jezery. Nad městem se tyčí vrcholy jako Eiger, Mönch a Jungfrau. Je skvělým místem pro lyžování, horolezectví, horskou turistiku i pro prohlídku historických památek.

Od května až do srpna jsou ideální podmínky pro návštěvu švýcarského města, které je také domovem světového přírodního dědictví v podobě známého pohoří Alp.

Santorini, Řecko 

Milujete romantické západy slunce? Pak je Santoriny destinací, kterou prostě musíte navštívit. Řecký ostrov je kombinací slunce, moře, osvěžujícího vánku a bohaté kultury. Pro skvělý relax a šnorchlování navštivte pláže Black Beach a Red Beach. Za zmínku také stojí sopka Nea Kameni a její horké prameny. Milovníci historie pak jistě zavítají do vesnice Vothonas.

Jestliže dáváte přednost aktivní dovolené, zvláště pěší turistice navštivte Santorini už v květnu. Pokud ale chcete odpočívat zvolte pro návštěvu měsíce červen až září.

Článek pro náš web připravil redaktor portálu "Moře zpráv".