Kde v Praze pozorovat letadla?

07.07.2024

Chybí Vám pohled na fascinující provoz letadel, když zrovna necestujete? V Praze najdete několik míst, kde můžete pozorovat přistávající/startující letadla nebo samotný provoz na letišti Václava Havla. Ty nejlepší jsme pro Vás sepsali do tohoto příspěvku.

Divoká Šárka

Divoká Šárka je rozsáhlý přírodní park v blízkosti letiště, který poskytuje několik vyhlídkových bodů s výhledem na letadla. Oblast je ideální pro pikniky a procházky, zatímco si užíváte pohled na přistávající a odlétající letadla.

Val u letištní dráhy v obci Kněževes

Pravděpodobně nejznámější a také nejlepší místo pro pozorování dění na pražském letišti je "val" - neboli vyhlídková plošina v obci Kněževes. Z ní lze pozorovat hlavní dráhu, která je vzdálená jen pár desítek metrů, takže starty a přistání máte jako na dlani. V dohledové vzdálenosti uvidíte také provoz na ploše letiště.

POP Airport

POP Airport je nákupní centrum poblíž letiště Václava Havla, které kromě obchodů a atrakcí nabízí také terasu s výhledem na přistávající letadla. Díky svému umístění uvidíte letadla ještě ve slušné výšce, přesto velmi dobře. Na terasu si můžete donést také občerstvení z místní kavárny či bistra a zpříjemnit si tak sledování letadel ještě více.

Online přenos z dráhy 06/24

Letadla na letišti Praha můžete sledovat také online. Přímý přenos z dráhy 06/24 běží nonstop!