Leo Express představil nový vlak, brzy vyjede na železnici

26.09.2019

Jeden ze tří hlavních hráčů na poli osobní železniční dopravy v České republice představil nový design svých souprav, odtajnil jejich jméno a uvedl, že již probíhá jejich testování na trati ve Velimi. Na jejich výrobě pracoval největší vlakový výrobce CRRC z Číny.

Společnost Leoše Novotného měla v minulých letech problémy s nasazováním souprav ve chvílích, kdy nebyly všechny vlaky k dispozici. Možná i tato skutečnost vedla k vývoji a nákupu nových vlaků od čínské společnosti CRRC. Dnes již známe i jméno, jenž vlak ponese. Mezi nápady cestujících nakonec zvítězil název "Sirius". 

Zdroj fotografie: Leo Express
Zdroj fotografie: Leo Express

"Společně s dodavatelem jsme vyvinuli vlak Leo Express Sirius, který je ušitý na míru pro naše zákazníky. Při přípravě jeho designu, který vlastní Leo Express, jsme vycházeli ze zkušeností nabraných z miliardy ujetých osobokilometrů a věříme, že jej po rychlém procesu ve Velimi nasadíme brzy do plného provozu," komentuje příjezd nového vlaku CEO Leo Express Peter Köhler.  

Společnost Leo Express již také začala prodávat spoje na zimní období a období Vánoc. Je velmi pravděpodobné, že svůj nový vlak nasadí na některé spoje třeba do polského Krakova. Toto železniční spojení našim zákazníkům doporučujeme, jako ideální dopravní možnost pro lety z polského Krakova, které jsou cenově výhodné především při cestě do Skandinávie a jiných severských zemí.

Pojďte se společně s námi podívat na video, které "Sirius" představuje.

Zdroj informací, části textu a fotografie: Leo Express, le.cz