Lepší kapacita a komfort na lince do Rigy

05.03.2019

Letecká společnost airBaltic, provozující pravidelnou linku Praha - Riga, bude do Prahy posílat nový letoun. Od 2. dubna bude na lince létat letadlo Airbus A220-300. Dojde tak k výraznému navýšení kvality a komfortu, ale také větší kapacitě.

V rámci letního letového provozu nabídne aerolinka až 11. letů týdně. AirBaltic linku provozuje již od roku 2013, v uplynulém roce došlo k nárůstu přepravených cestujících společností o 9%. Jak dopravce sám potvrdil, dojde k výraznému navýšení komfortu. Dosud totiž na lince operoval s letadlem Bombardier Q400. Nárůst kapacity pak plánuje o 39%.

Zdroj fotografie: Letiště Praha
Zdroj fotografie: Letiště Praha

"Abychom podpořili stabilní růst, který na lince do Prahy rok do roku vidíme, rozhodli jsme se u některých letů změnit od jara 2019 typ letounu na Airbus A220-300. Společně s navýšením sedačkové kapacity tato změna umožní stále většímu počtu cestujících zažít výjimečný let v tomto moderním letadle. Již nyní každý druhý cestující na letech společnosti airBaltic letí zbrusu novým letounem Airbus A220-300," uvedl Martin Gauss, generální ředitel airBaltic.

Letadlo A220 je také šetrné k životnímu prostředí, aerolinka k dnešnímu dni obdržela celkem již 14 z objednaných letadel. 

*Zdroj fotografie, informací a části textu: Letiště Praha