Letenky budou levnější, nabídka se ale také zmenší

02.06.2020

Jak už jsme párkrát zmiňovali, pandemie koronaviru zanechala za sebou velké následky pro celou společnost a nejhůře je na tom samozřejmě cestovní ruch a oblast služeb obecně. Mnoho aerolinek zkrachovalo, další museli zrušit objednávky na nová letadla či propouštět zaměstnance. Možná to ale může mít i svá pozitiva, experti na letecký průmyslu se většinou schodují na tom, že po návratu do běžného režimu cena letenek klesne, alespoň v počátku.

Už před dvěma měsíci jsme Vás v článku na našem webu informovali o akčních letenkách za 67 korun. V prodeji navíc byli i termíny na příští rok, takže strach ze zrušení letu mohl jít poměrně lehce stranou. 

Ze článku o letenkách za 67 Kč: 

Letečtí dopravci nezažívají zrovna šťastné období, prodej letenek raketově klesl a tak mají marketingové týmy po celém světě velké starosti o životnost své firmy. Ve snaze prodat alespoň nějaké letenky na spoje třeba i příští rok tak nabízejí svá místa v letadlech hluboko pod cenou, nejaktuálnější výprodej u Air Asia přináší dokonce letenky i na léto 2021 a už za 67 Kč, jak ukazuje screenshot níže.

Malajsijská nízkonákladová aerolinka (Air Asia) sice lety na pražské letiště neprovozuje, pokud ale naplánujete let na její základnu v Kuala Lumpuru nebo Tbilisi, můžete se poté proletět po velké části celé Asie za doslova směšné peníze.

Podobné scénáře se navíc zřejmě budou opakovat, specialista na prodej letenek a zakladatel Kiwi.com Oliver Dlouhý situaci komentoval v rozhovoru pro SeznamZprávy: "Já očekávám, že minimálně prvních několik měsíců letenky budou výrazně pod cenou. Co se týče tohoto léta, tak tam bych fakt kupoval pouze několik dní před odletem, když ta situace opravdu vypadá dobře, hranice jsou otevřené."

Podobné vyjádření přidal také ředitel portálu Letenkujeme.cz: "Situace by se mohla uvolnit v druhé polovině června, naším klientům a fanouškům pro toto léto doporučíme spíše kratší zahraniční dovolenou, v rámci marketingu připravujeme last-minute nabídky na prodloužené víkendy tak, aby zákazník měl víceméně jistotu, že opravdu odletí a také se bez problémů vrátí zpět domů. I přes zaměření našeho portálu na prodej letenek chceme letos podpořit i tuzemský turismus a nabídnout i možnosti dovolené v České republice, případně na Slovensku."

Na akční letenky a další zajímavé nabídka Vás budeme pravidelně upozorňovat prostřednictvím našich sociálních sítí a na našem webu.