Letiště Praha a Korean Air oslavují významné výročí!

17.05.2019

Pražské letiště Václava Havla oslavilo významné výročí spojené s aerolinkou Korean Air. Je tomu totiž již 15 let od zavedení pravidelného spojení mezi Prahou a Soulem, na kterém právě korejský dopravce působí.

Zdroj: Letiště Praha
Zdroj: Letiště Praha

Oslav se zúčastnil i J. E. Seoung-Hyun Moon, velvyslanec Korejské republiky v České republice nebo Yeong Ho Choe, regionální manažer Korean Air pro Českou republiku. Za českou stranu nakrojil dort Martin Kučera, výkonný ředitel leteckého provozu Letiště Praha.

"Přímá linka z Prahy do Soulu patří k nejdůležitějším a také k těm nejstarším dálkovým spojením z Letiště Václava Havla Praha. Za 15 let provozu letělo s leteckou společností Korean Air na této trase více než 1,3 milionu cestujících v obou směrech a v Praze se uskutečnilo přes 5 600 odletů a přistání letadel tohoto dopravce. Vzhledem k tomu, jak je Praha v Jižní Koreji populární, můžeme očekávat, že počet turistů z této země v následujících letech ještě poroste. I proto jsem rád, že se nám v březnu podařilo ve spolupráci s Cizineckou policií ČR, Korean Air a korejskou ambasádou uvést do provozu nový způsob pasového odbavení prostřednictvím e-gatů, který korejským turistům příjezd do České republiky usnadní," uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Na linku jsou sezóně nasazovány dva typy letadel. V zimě do Prahy přilétá Boeing 787 Dreamliner, v letní sezoně pak Boeing 747.

"Jsme velmi hrdí na to, že letos můžeme oslavit dva důležité milníky - 50 let od založení Korean Air a 15 let od zahájení přímých letů do Prahy. Zahájení pražské linky významně přispělo k rozvoji turismu a obchodu mezi Jižní Koreou a Českou republikou a pevně věřím, že tento trend bude pokračovat i v následujících letech. Praha je důležitá destinace v síti Korean Air, což dokládá i fakt, že na linku nasazujeme nejmodernější stroje z naší flotily," uvedl Yeong Ho Choe, regionální manažer letecké společnosti Korean Air pro Českou republiku. 

*Zdroj informací, fotografie a části textu: Letiště Praha