Letiště Praha nově spolupracuje s letištěm Atlanta!

19.04.2019

Letiště Václava Havla Praha začalo spolupracovat s mezinárodním letiště v americkém městě Atlanta. Společně chtějí sdílet know-how v oblasti poskytovaných služeb, ale i jednat s dopravci o přímém spojení!

Zdroj fotografie: Letiště Praha
Zdroj fotografie: Letiště Praha

"Je nám ctí, že letiště v Atlantě uzavřelo smlouvu o spolupráci právě s Letištěm Praha, navíc jako prvním letištěm v Evropě. Těšíme se na vzájemnou výměnu zkušeností a know-how, například v oblastech rozvoje, digitalizace nebo zákaznické zkušenosti. Provoz mezi Českou republikou a USA se v roce 2018 více než zdvojnásobil a vidíme zde velký potenciál pro další rozvoj leteckých spojení. Společně bychom také chtěli zahájit jednání s leteckými společnostmi o přímé lince mezi Prahou a Atlantou," uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Jak již bylo zmíněno, ve hře ji i další pravidelné přímé spojení mezi Českou republikou a USA. Bližší informace ale zatím nebyli specifikovány a je tak pravděpodobné, že přímé spojení je zatím jen vize obou letišť, na které se bude v následujících měsících pracovat. My tak můžeme jen spekulovat, zda se do Atlanty podíváme s American Airlines či s aerolinkou United.

"Nabídka mezinárodních spojení je klíčem k dalšímu růstu celého letiště Hartsfield-Jackson v Atlantě, které je nejvytíženějším a nejefektivnějším letištěm na světě," řekl John Selden, generální ředitel atlantského letiště. "S touto dohodou doufáme, že budeme nadále pracovat na naší mezinárodní propojenosti a spolupráci nejen s Českou republikou, ale i s našimi obchodními partnery po celém světě," dodal.

*Zdroj fotografie, citace a informací: Letiště Praha