Letiště Praha obhájilo cenu nejlepší letiště Evropy

13.10.2020

I letos evropská organizace Airports Council International (ACI) vyhlašovala svou anketu, jenž poukazuje na zákaznickou spokojenost v oblasti poskytovaných služeb na evropských letištích. I přes nepříznivé podmínky pandemie koronaviru letiště Václava Havla v Praze obhájilo loňské prvenství, o které se v kategorii 15-25 milionů odbavených cestujících dělí s letištěm v Ankaře a Petrohradu. Letiště Praha to uvedlo v oficiální tiskové zprávě.

Program Airport Service Quality je prestižní anketa a je proto velkým úspěchem, že pražské letitě udrželo kvalitu poskytovaných služeb na vysoké úrovni i v nepříznivých podmínkách.

"Získání ceny Airport Service Quality Award založené na zpětné vazbě od reálných cestujících, kteří prochází naším letištěm, nám potvrzuje, že dokážeme zajistit vysokou kvalitu našich služeb bez ohledu na míru provozu. Velké poděkování za to patří především našim zaměstnancům, pro které jsou mezinárodně uznávané výsledky ASQ důležitým ukazatelem kvality jejich práce. I přes to, že na cestovní ruch v letošním roce dopadla krize spojená s šířením nemoci COVID-19, neustupujeme z našich nastavených nároků na kvalitu zákaznické zkušenosti. Naopak ji posilujeme zejména o intenzivní komunikaci v oblasti bezpečností a zavádění ochranných opatření," říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

V oblasti zákaznické spokojenosti uspělo pražské letiště letos již podruhé. V minulých měsících se také zařadilo mezi 7 světových letišť, jenž obdrželi zvláštní cenu Roll of Excellence. Ta je udělována za časté úspěchy v oblasti zákaznické zkušenosti.

Evropská letiště oceněná jako nejlepší v oblasti spokojenosti cestujících za rok 2019: 

Kategorie do 2 milionů odbavených cestujících ročně: Alesund (Norsko), Valverde (Španělsko), Melilla (Španělsko), San Sebastián (Španělsko), Bodo (Norsko)

Kategorie 2-5 milionů odbavených cestujících ročně: Menorca (Španělsko), Skopje (Severní Makedonie), Tallinn (Estonsko), Záhřeb (Chorvatsko)

Kategorie 5-15 milionů odbavených cestujících ročně: Alicante (Španělsko), Bergen (Norsko), Izmir (Turecko), Soči (Rusko), Keflavík (Island), Luqa (Malta), Newcastle (Británie), Porto (Portolugalsko)

Kategorie 15-25 milionů odbavených cestujících ročně: Ankara (Turecko), Praha (Česká republika), Petrohrad (Rusko)

Kategorie 25-40 milionů odbavených cestujících ročně: Kodaň (Dánsko, Curych (Švýcarsko), Oslo (Norsko)

Kategorie nad 40 milionů odbavených cestujících ročně: Řím Fiumicino (Itálie), Moskva Šeremetěvo (Rusko)

*Zdroj informací a části textu: Letiště Praha (prg.aero)