Letiště Praha slaví výročí 20 let linek do Lisabonu a Soulu

22.05.2024

Letiště Václava Havla v květnu slaví kulaté výročí dvou významných linek. Už dvě desetiletí spojuje aerolinka TAP Portugal Prahu s Lisabonem. Od roku 2004 létá z hlavního města naší země také další významný dopravce, Korean Air na lince do Soulu odbavil už více než 1,5 milionu cestujících.

Jedna z nejstarších dálkových linek z Prahy:

"Jde o významné výročí, kterého si velmi cením. Je skvělé, že tuto dálkovou linku dopravce Korean Air využilo za 20 let již přes 1,5 milionů cestujících. Praha je dlouhodobě oblíbenou destinací jihokorejských turistů. Popularita tohoto spojení navíc postupně roste, v prvním kvartálu tohoto roku jsme zaznamenali nárůst poptávky. To je dobrá zpráva, protože je to další krok v rámci budování sítě přímých linek do Asie. Toto spojení otevírá cestujícím dveře k destinacím jako například Thajsko, Japonsko, Vietnam nebo Indonésie a Austrálie. Jsem moc rád, že naše spolupráce s Korean Air funguje dlouhodobě a stabilně a pevně věřím, že společně oslavíme řadu dalších milníků," řekl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Soul

Soul, hlavní město Jižní Koreje, je živou metropolí plnou kontrastů, kde se prolínají starobylé tradice s moderní technologií. Návštěvníci mohou obdivovat královské paláce jako Gyeongbokgung a Changdeokgung, procházet se tradiční vesnicí Bukchon Hanok, nebo si užít panoramatické výhledy z N Seoul Tower. Gangnam nabízí luxusní nákupy a noční život, zatímco trhy jako Namdaemun a Gwangjang představují autentické zážitky a chutě korejské kuchyně. S výbornou dopravní infrastrukturou je objevování města snadné a pohodlné. Soul je destinací, která oslní každého cestovatele svou energií a rozmanitostí.

"Jsme velmi potěšeni, že můžeme oslavit již dvě desetiletí přímých letů do Prahy. Toto letecké spojení otevřelo mnoho dveří pro obchod i turistiku a je symbolem pevného přátelství mezi Koreou a Českou republikou. Společnost Korean Air je i nadále připravena poskytovat služby na vysoké úrovni a pomáhat tak spojovat obě země," okomentoval výročí Jung Byung Sub, Vice President of Passenger Sales Korean Air.

20 let do Portugalska:

"Jsem rád, že naše spolupráce s TAP Air Portugal dlouhodobě velmi dobře funguje. Jedná se o dopravce, který našim cestujícím poskytuje širokou škálu spojení nejen s Portugalskem, ale dále pak na pokračujících linkách zejména do Jižní a Severní Ameriky. Velice si také cením, že TAP Air Portugal byla jednou z prvních aerolinek, která obnovila spojení s Prahou po uvolnění restrikcí po pandemii Covid-19. Osobně věřím, že naše spolupráce bude pokračovat ve stejném duchu i do budoucna", uvedl Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Lisabon:

Lisabon, hlavní město Portugalska, je kouzelnou destinací plnou historie, kultury a krásné architektury. Toto malebné město je známé svými úzkými dlážděnými uličkami, ikonickými tramvajemi a úchvatnými výhledy z kopcovitých vyhlídek, jako je Miradouro da Senhora do Monte. Navštivte Belém s jeho slavnou věží a klášterem Jerónimos, které jsou na seznamu světového dědictví UNESCO. Prozkoumejte historické čtvrti jako Alfama a Bairro Alto, kde najdete tradiční fado hudbu a vynikající portugalskou kuchyni.

Frédéric Gossot, vrchní ředitel prodeje a distribuce TAP Air Portugal o výročí řekl: "S velkým potěšením zde dnes slavíme 20 let úspěšných letů společnosti TAP mezi Prahou a Lisabonem. Za uplynulých 20 let přepravil TAP mezi hlavními městy Česka a Portugalska téměř 1,4 milionu cestujících. Fandíme všem našim partnerům a zejména našemu dnešnímu hostiteli, Letišti Praha, které je bezpochyby součástí tohoto úspěchu. Do Česka přepravujeme mnoho turistů nejen z Portugalska, ale také z Brazílie, Spojených států nebo Kanady, aby objevovali Prahu a Čechům pak nabízíme jedny z nejlepších možností, jak navštívit Lisabon a všechny krásy Portugalska i mimo něj. To vše navíc na palubě naší flotily letadel typu Airbus, která je jednou z nejmladších v Evropě."

Zdroj informací a citací: Letiště Praha (prg.aero)