Letíte do Dubaje? Tyhle místa musíte navštívit!

12.05.2019

Oblíbený turistický cíl? V posledních letech bezpochyby! Oblíbenost Dubaje každoročně raketově roste, turisté se do hlavního města stejnojmenného emirátu sjíždí za úžasnou kulturou, futuristickými hotely a skvělou zábavou. Popularitu u českých turistou si destinace znásobila také po zavedení pravidelné linky z letiště Václava Havla, na které operuje famózní stroj - Airbus A380. Plánujete dovolenou v Dubaji? Tyhle místa byste neměli minout!

Miracle Garden

Nizozemci a jejich zahrady plné růží mohou jen závidět! 50 milionů květin na jednom místě prostě jinde neuvidíte. Zahrada navíc není jen obyčejný celek rozmístěných rostlin, barevné květy dohromady tvoří obrazce či sochy. Kochat se můžete nejrůznějšími animovanými postavami, bránami do tvaru srdce či letadlem, které rovněž tvoří tisíce různobarevných květin.

Burj Khalífa - nejvyšší budova světa

828 metrů vysoká budoba Burj Khalífa má celkem 162 pater a nejdete ji v samotném srdci Dubaje. Návštěva této budovy stojí za to už jen díky tomu úžasnému výhledu, který se vám naskytne - můžete si být jistí, že na něj nikdy nezapomenete. Prohlídka trvá cca hodinku, v budově ale můžete zůstat tak dlouho, jak jen budete chtít.

Milovníci nakupování? Není problém!

I pro milovníky módy a nakupování je Dubaj výborně vybavená. "Dubai Mall" je podle celkové plochy největším nákupním centrem světa. Pod jeho střechou se skrývá 1 200 obchodů. Návštěva pražského obchodního domu s Vaší drahou polovičko Vám již tedy bude připadat jako procházka růžovým sadem. :)  

Burj Al Arab

Kdo má rád luxus a přepych, ten by měl zavítat do hotelu ve tvaru plachetnice. Hotel Burj Al Arab se nachází na uměle vybudovaném ostrově a měří 321 metrů, takže kromě toho, že patří mezi nejluxusnější hotely, spadá i do kategorie nejvyšších hotelů světa. 

Dubai Aquarium & Underwater Zoo

Turisticky oblíbený cíl je i "malé moře" v Dubaji. Tuhle vizitku rozhodně neudělujeme neoprávněně. 10 milionů litrů vody a 300 žraloků a rejnoků je dalším světovým unikátem! Nechte se unášet dechberoucím pohledem, který zažijete při procházce podvodním skleněným tunelem.