Lyžování ve Slovinsku

21.12.2018

Konečně zase přišla zima. Příznivci lyžování, radujte se! Využijte každý volný den. Cože? Že jste nároční a české sjezdovky vám nestačí? Potřebujete velká lyžařská střediska? V tom případě sbalte věci a vyrazte na dovolenou do zahraničí. Zahajte zimu 2019 ve velkém stylu. Kde? Za nás můžeme doporučit Slovinsko! Nejlepší lyžování ve Slovinsku naleznete ve vesnici Kranjska Gora.

Proč Slovinsko? Nalákat vás mohou třeba přátelské ceny skipasů. Stojí přibližně stejně jako u nás. S cenami v jiných alpských zemích se vůbec nedají srovnávat. Pokud mají vaše děti méně než šest let, budou lyžovat dokonce úplně zadarmo. Nízké ceny ovšem neznamenají nízkou kvalitu. Naopak! Lyžování ve Slovinsku má dlouhou tradici, patří k nejoblíbenějším sportům. Zdejší sjezdovky jsou proto na vysoké úrovni.

Líbit se vám bude také ubytování. Nejeden hotel v Kranjske Gore je pěkně zařízený, a navíc stojí jen pár korun. S personálem není problém se domluvit. Nevěříte své angličtině? Nevadí. S drobnou pomocí rukou a nohou se dorozumíte i kombinací češtiny a slovinštiny. Vždyť jsou to příbuzné jazyky, mají mnoho společného.

Každý hotel nabízí tradiční pokrmy. Zahřejte se polévkou zvanou jota. Nejzajímavějšími ingrediencemi, které se na ni používají, jsou vepřová žebírka, zelí a fazole. Výživné jídlo, nemyslíte? Protože však během lyžování pořádně vyhládne, je možné, že vám jota nebude stačit. Vhod vám pak přijdou vynikající jelita a klobásy. A protože je třeba si život trochu osladit, hodování můžete zakončit štrúdlem. 

Už víte, jak se bude jmenovat album z první dovolené příštího roku? Doufáme, že "Lyžování Slovinsko 2019". Podívat se s námi můžete jak na Slovinsko, tak třeba do Rakouska či do Itálie. Zalyžujte si s námi na těch nejlepších sjezdovkách. Věříme, že budete nadšení.  

*Komerční sdělení