Na českých silnicích přituhuje! RegioJet žaluje FlixBus.

21.05.2019

Na českých silnicích vládne již delší dobu bojovná atmosféra. Tentokrát však nemyslíme dálnici D1, která se častokrát mění na parkoviště. Mluvíme o konkurenčním boji mezi českým dopravcem RegioJet a mezinárodní společností FlixBus. 

Společnost FlixBus, působící ve 30 zemích Evropy, vstoupila také na český trh. Hned z úvodu se pustila do konkurenčního boje s tuzemským RegioJetem. Započala tak cenová válka, ze které těžili především cestující. Ceny na nejpopulárnějších tratích totiž výrazně klesali. Český dopravce ale nyní podává žalobu k městskému soudu v Praze. 

Podle společnosti Radima Jančury se FlixBus dopouští nekalého jednání, kdy se snížením cen pod hranici výdělečnosti snaží vytlačit konkurenci z trhu. Upozorňuje také, že pokud by se to mezinárodní společnosti opravdu povedlo, dojde k situaci, ve které cena jízdenek bude několikanásobně stoupat, neboť na trhu nebude konkurence a cestující nebudou mít na výběr mezi více dopravci.

 Na situaci reagoval také jednatel společnosti FlixBus CZ s.r.o. Pavel Prouza: "Na český trh vnesl FlixBus chybějící konkurenci v oblasti dálkových autobusových spojů představením alternativní nabídky palubních služeb a především větší nabídku v oblasti cestování pro tuzemské zákazníky. Konkurence je trhu prospěšná a širší nabídka zákazníkům přináší možnost volby a současně kvalitnější služby nebo výhodnější cenu. FlixBus nastavuje ceny samostatně a nezávisle na konkurenci tak, aby zákazníci získali kvalitní služby za co nejlepší cenu."

Bude tak velmi zajímavé sledovat, jak se bude situace mezi autobusovými dopravci vyvíjet. Autobus může být alternativní možnost pro dopravu z/na letiště!

Zdroj citace: Flixbus, Zdroj informací: RegioJet, FlixBus