Na dovolenou do Chorvatska

26.03.2019

Čas dovolenkářů a milovníků relaxace u moře se opět blíží. Je sice pravdou, že nám teprve začalo jaro, přípravy na letní dovolenou by už ale měly započít. Na výběr máte ze široké škály destinací, letiště Praha nabídne lety do 54 zemí světa. V dnešním článku se zaměříme snad na tu nejznámější a možná i nejoblíbenější destinaci všech českých turistů, na Chorvatsko. 

Řízky a sekanou můžete ponechat doma

Na dovolenou ve stylu "co si doma uvařím, to si na dovolené sním" můžete klidně zapomenout. Letoviska a přímořské hotely v Chorvatsku jsou rok od roku lépe připraveny na nápor výletníků z celé Evropy a o hladu rozhodně nebudete. Hotel v Chorvatsku lze klidně přirovnat k ubytovacímu zařízení kdekoliv jinde na světě. O pohodlí, zákaznický servis i hotelovou restauraci tak nemusíte mít při správném výběru sebemenší strach.

Nejen na pláž, ale i za kulturou

Chorvatsko navštívilo v roce 2015 téměř 800 000 českých turistů. Většina z nich cestuje samozřejmě za relaxem v přímořských oblastech, země vzniklá z bývalé Jugoslávie však skrývá i nespočet historických památek. Za nimi se musíte vypravit do Dubrovníku či Záhřebu, který je zároveň hlavním městem. Navštívit můžete katedrální chrám Proměnění Páně nebo budovu chorvatského parlamentu.

Jak správně vybrat hotel?

Již na začátku jsme zmínili, že hotel - Chorvatsko = bezstarostná dovolená. Musíte ale dodržet několik pravidel při výběru. Základním pravidlem je sledovat, jaké služby za zaplacenou částku obdržíte. Mnohdy neuvěřitelně nízká cena se totiž po doplatcích za zcela běžné služby může proměnit v desetitisícové částky. Vyplatí se také číst recenze hostů, a to hned z několika zdrojů. Nestane se tak, že byste narazili na hotel, který by nesplňoval předem domluvené a stanovené podmínky Vašeho pobytu.

...závěr

Chorvatsko je ideální destinací pro pohodovou dovolenou rodin i jednotlivců. Na své si zde přijdou milovníci pláží a opalování se na slunci, ale i obdivovatelé památek. Je tedy jen na Vás, zda se připojíte k milionům turistů, kteří ročně Chorvatsko navštíví.

*Komerční sdělení