Pražskému letišti v létě vzroste počet cestujících, otevírá novou "relax" zónu

25.06.2019

Letiště Václava Havla Praha očekává nárůst cestujících v letních měsících. Podle webu letiště by měl počet cestujících narůst až o 5%. Reakcí na více odbavených zákazníků je i nově otevřená "relax" zóna na 2. terminálu.

"Letiště Praha zaznamenává v posledních letech rekordní nárůsty v počtu cestujících. Ani letošní rok by neměl být výjimkou. Nicméně, také v provozně velmi silném období přicházíme s novými službami a produkty, které zajistí komfort cestujících. Jedním z takových projektů je nová relax zóna na Terminálu 2 s kapacitou až sto cestujících, kterou jsme otevřeli ve spolupráci se společností JCDecaux a bankou ING," říká Jiří Petržilka, výkonný ředitel pro neletecký obchod Letiště Praha. 

Zdroj: Letiště Praha
Zdroj: Letiště Praha

Banka ING si totiž dle informací z webu prg.aero nechala zpracovat zajímavý  průzkum, který ukázal mnoho překvapivých dat.

Věděli jste, že většina Čechů dorazí na letiště už 2-3 hodiny před odletem a více než polovina dotázaných tleská pilotům po přistání?

Průzkum také ukázal, že cestujícím chybí odpočinkové prostory, kde by mohli při čekání na svůj let trochu načerpat síly, surfovat na internetu či si doplnit baterii svého chytrého zařízení.

*Zdroj informací a části textu: Letiště Praha