Novinky a změny v parkování na letišti Praha

06.05.2024

Letiště Praha na svém webu představilo řadu novinek a změn v parkování na letišti, které vstupují v platnost již v květnu. Pokud tedy patříte ke skupině cestovatelů, která upřednostňuje dopravu na letiště automobilem a nevyužívá služeb hromadné dopravy či Uberu, v následujících řádcích naleznete všechny potřebné informace.

Expresní parkování - 10 minut

Pravděpodobně nejpodstatnější změnou je zkrácení neplaceného vjezdu na expresní parkoviště přímo u terminálů letiště. Z dosud platných 15 minut se parkování zdarma zkracuje na 10 minut jednou za 24 hodin. Letiště Praha ale slibuje, že díky novém parkovacímu systému zaparkujete a následně opustíte parkoviště rychleji a komfortněji. Přibude také další expresní parkoviště. Ke stávajícím parkovištím P1 a P2 se mezi expresní parkoviště zařadí také PB Economy před terminálem 2. "Dle našich dostupných dat již nyní téměř 90 procent řidičů vyjíždí z expresního parkoviště do 10 minut, změna se tedy dotkne malého množství našich zákazníků," uvádí Jakub Puchalský. Pokud neplacený časový úsek nebude stačit, platit budete dle cenového tarifu nově za každých dalších 15 minut.

Nový parkovací systém

Letiště Praha také od května instaluje nový parkovací systém, který se objeví nejen na expresních parkovištích, ale také v parkovacích domech. "Po příjezdu na letiště čeká řidiče od května jeden z nejmodernějších systémů na trhu s mnoha výhodami. Věříme, že řidiči ocení zejména možnost platby přímo na výjezdových stojanech, a to bezkontaktní platební metodou nebo mobilním telefonem pomocí QR kódu," upřesňuje Jakub Puchalský, člen představenstva Letiště Praha. Některé novinky by ale měly být zprovozněny až v průběhu léta.

PC Comfort Valet

Nová služba na letišti Praha nabídne vyšší komfort pro cestovatele, kteří si s parkováním nechtějí přidělávat vrásky na čele. Svůj vůz odevzdáte profesionálnímu řidiči v parkovacím domě Comfort před prvním a druhým terminálem a ten se následně postará o jeho bezpečné zaparkování.

Více parkovacích míst

Letiště Praha na svém webu slibuje také více parkovacích míst. Díky novému expresnímu parkovišti přibude 70 míst a celková kapacita se navýší na 350. Vznikne zde také nový Taxi point pro cestující, kteří nechtějí využívat služeb hlavního dodavatele - společnosti Uber.

Více informací najdete na webu prg.aero a také aeroparking.cz/novinky.


Zdroj informací, obrázku a citací: Letiště Praha - prg.aero