Paříž - co vidět

09.04.2024

Paříž, město známé svou bohatou historií, uměním a kulturou, láká každoročně miliony turistů z celého světa. Pokud plánujete návštěvu této ikonické metropole, zde je seznam nejzajímavějších a nezapomenutelných míst, která byste v Paříži rozhodně neměli vynechat:

1. Eiffelova věž

Symbol Paříže a jedna z nejznámějších stavb světa. Navštivte Eiffelovu věž, abyste si vychutnali úchvatný výhled na město a vyfotili si klasickou fotografii pod ikonickou konstrukcí.

Náš tip: Nejkrásnější pohled na Eiffelovu věž se Vám může naskytnout z pařížského metra. Nasedněte na linku 6 v zastávce Bir-Hakeim a jeďte do zastávky Passy. Po pravé straně na Vás čeká jeden z nejhezčích výhledů na Eiffelovu věž.

2. Louvre

Jedno z největších a nejslavnějších muzeí na světě. Louvre je domovem mnoha uměleckým dílům, včetně slavné Mona Lisy a Venuši z Milo.

3. Katedrála Notre-Dame

Gotická katedrála Notre-Dame, zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, je jednou z nejikoničtějších památek Paříže.

4. Montmartre a Bazilika Sacré-Cœur

Malebná čtvrť Montmartre je známá svými úzkými uličkami, uměleckým duchem a bazilikou Sacré-Cœur, která nabízí nádherný výhled na město.

5. Champs-Élysées a L'Arc de Triomphe

Tato slavná třída a triumfální oblouk jsou ikony Paříže a nabízejí obchody, kavárny a nádherné výhledy.

6. Seine a Mosty 

Prozkoumejte romantickou atmosféru Paříže při procházce podél řeky Seiny a obdivujte krásné mosty, jako je Pont Neuf a Pont Alexandre III.

7. Quartier Latin

Historická čtvrť Quartier Latin je známá svými kavárnami, knihkupectvími a živým nočním životem.

Tento seznam jen krátce naznačuje bohatství atrakcí, které Paříž nabízí. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem umění, historie, kulinářských dobrodružství nebo si jen chcete užít romantickou atmosféru, Paříž vám zaručeně poskytne nezapomenutelný zážitek.