Peníze za letenky zpět? Víme, jak je získat!

17.05.2019

Napadlo Vás někdy, že byste mohli dostat zpětně peníze za Vaše zakoupené letenky? Ne? V dnešním článku Vám představíme, jak toho dosáhnout!

O možnosti získat polovinu či dokonce celou částku za proletěné letenky zpět se většině lidem nejspíše ani nesnilo. Je to ale opravdu možné. V dnešní době, kdy jsou letiště, ale i vzdušný prostor, přeplněny letadly, je celkem běžné, že se Váš letecký spoj zpozdí či je dokonce zrušen. Taková situace pro Vás ale může být v mnoha případech výhoda, díky které lze získat finance třeba na další dovolenou! 

Je-li Váš let zpožděn o více než 3 hodiny nebo je-li dokonce zrušen, náleží Vám odměna podle vzdálenosti cílové destinace. Za zpoždění letu můžete získat až 600€!

Kolik tedy za zpoždění/zrušení letu dostanete?

Je nám jasné, že Vás teď zajímá, kolik můžete za takové zpoždění/zrušení vydělat. :) Odpovědí je Vám následující tabulka.

  • 250€ - let kratší než 1 500 km
  • 400€ - let delší než 1 500 km v rámci EU, Islandu a Švýcarska nebo mimo EU při letu 1 500 - 3 500 km
  • 600€ - let delší než 3 500 km

Jak tedy vidíte, při krátkém letu můžete získat cca. 6 375 korun, při letu na dlouho vzdálenost až cca. 15 300 korun!

Jak odškodnění získat? 

Zbývá už jen sdělit, jak odškodnění získat. Nejjednodušší varianta je kontaktovat naši zákaznickou podporu, rádi Vám poradíme a pomůžeme při získávání financí, na které máte nárok! 

Odškodnění můžete u aerolinky vymáhat i sami, tuto cestu ale doporučujeme jen hrstce zkušených cestovatelů. Ostatní mohou využít služeb Vasenaroky.cz či AirHelp.com. Jak tyto asistenti fungují čtěte v následujícím odstavci.

Jak fungují asistenti při vymáhání odškodnění?

Pokud se do získávání odškodnění nechcete pustit sami, pomohou Vám asistenční služby, kterých je na internetu mnoho. Za nás doporučujeme dvě výše zmíněné společnosti. 

Je to jednoduché, stačí do jednoduchého formuláře zadat informace o Vašem letu a zanedlouho (zpravidla do 48 hodin) dostanete zprávu, zda máte na odškodnění nárok. Asistent za Vás pak zkontaktuje leteckou společnost a získá pro Vás odškodnění. Z celkové získané částky si pak bere provizi.