Praha pro zahraniční cestovatele

18.11.2018

Doporučíte-li někdy svému známému z jiného koutu světa návštěvu našeho hlavního města Prahy, určitě bude mít spousty otázek, na které mnohdy ani sami nebudete znát odpověď. Dnešní průvodce se tedy tentokrát nebude zaměřovat na užitečné informace pro Vás, české cestovatele, nýbrž pro Vaše zahraniční přátele, kolegy či příbuzné. Pojďme se tedy podívat, jaké mobilní aplikace a další průvodce jim s klidným svědomím můžete doporučit.

PRAGUE & CZECH REPUBLIC

Začneme klasickým tištěným průvodcem. Z vlastních zkušeností můžeme doporučit průvodce od celosvětově známé společnosti Lonely Planet. V titulu "Prague & Czech Republic" naleznete inspiraci a zajímavé informace nejen o Praze, ale i jiných koutech naší republiky. Průvodce pořídíte zde.  

Honest Guide

Janek a Honza - dva kamarádi, kteří se již více jak tři roky snaží přinášet užitečné rady turistům, kteří se chystají do Prahy. Na své Youtube kanálu pravidelně publikují videa v angličtině, ve kterých odpovídají na typické otázky cestovatelů "Kam v Praze zajít?", "Jakou restauraci či hospůdku nepřehlédnout?" nebo "Kde si směnit peníze?". Odkaz na jejich profil naleznete zde.

Rekola

Celosvětový trend "bike sharingu" dorazil před nedávnem také do Prahy v podobě mobilní aplikace "Rekola". Funguje na podobném nebo spíše v podstatě stejném principu jako kdekoliv jinde na světě. Po zaregistrování a nahrání platební karty na mapě uvidíte dostupná kola. Stačí si tak najít nejbližší kolo ve Vašem okolí, zaplatit velmi příznivou cenu za zapůjčení a pak se jen kochat Prahou z tak trochu jiného pohledu.

Prague Card

Aby byla návštěva Prahy jednodušší, doporučujeme zařídit si "Prague Card". Za nevysoké peníze dostává turista možnost přepravy MHD zdarma a vstup na více jak 50 atrakcí. Pro více informací přejděte na praguecard.com.

Prague Metro Guide

Při prohledávání nejrůznějších zdrojů jsme na "Google Play" narazili také na aplikace s názvem "Prague Metro Guide and Subway Route Planner". Jméno shrnuje naprosto všechny funkce aplikace. Podívat se zde tedy můžete na plán pražského metra. Zajímavější funkcí je pak plánovač trasy. Po zadání cílové a počáteční stanice metra Vám aplikace propočítá přibližný čas, který na cestě strávíte i kolik utratíte za jízdné. 

Náš krátký "Prague Travel Guide" se chýlí ke svým posledním řádkům. Doufáme, že jste po jeho přečtení o něco málo moudřejší a že se už nebudete muset bát Prahu doporučit svým zahraničním známým. :)