Přímé letecké spojení do Vietnamu?!

15.01.2020

Letiště Praha se od letního leteckého řádu zřejmě dočká další skvělé novinky. Letecká společnost Baboo Airways by do svého portfolia ráda zařadila pravidelnou linku z Prahy do Hanoje.

"Přímá pravidelná linka do jihovýchodní Asie je součástí dlouhodobé strategie Letiště Praha v oblasti rozvoje leteckých spojení. Hanoj je navíc destinací s největším potenciálem cestujících ze všech trhů, se kterými Praha zatím nemá přímé letecké spojení. Po zahájení přímých letů společnosti Bamboo Airways se Praha stane jednou z prvních evropských destinací, kam bude dopravce z Vietnamu létat," uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva letiště Václava Havla v tiskové zprávě.

Zdroj: Bamboo Airways
Zdroj: Bamboo Airways

 Nové letecké spojení je velkým lákadlem nejen pro zahraniční turisty. Čeští cestovatelé rozhodně ocení možnost další destinace z dalekého východu, v Hanoji je velkým lákadlem například místní gastronomie.

"Na základě analýz o spuštění nové linky je Česká republika jednou z destinací, kterou zvažujeme zařadit do naší sítě jako první. Usilovně pracujeme na tom, abychom rychle dokončili všechny potřebné procesy a oficiálně uvedli přímou linku mezi Hanojí a Prahou do provozu od začátku dubna 2020," uvedl Bui Quang Dung, zástupce generálního ředitele Bamboo Airways.

Nové letecké spojení je plánováno na letní letový řád, do Vietnamu bychom se tak mohli podívat už v dubnu letošního roku. Společnost na linku nasadí moderní stroj z americké továrny Boeing, respektive letadlo typu 787-9 Dreamliner v konfiguraci pro necelých 300 cestujících.

Letenky do Vietnamu již nyní na Letenkujeme.cz.

Zdroj fotografie: Bamboo Airways

Zdroj citací: Letiště Praha