Proč vycestovat za exotikou v zimě?

06.06.2018

Víte, že nejlepší doba pro cestování do exotických zemí jsou právě zimní měsíce? Dovolená v zimě je daleko efektivnější, úspornější a bohatší na zážitky.

Nesmíme opomenout ani fakt, že současné proměnlivé počasí nám příliš neprospívá a přináší negativní vlivy, které se podepisují na našem zdraví. Stres, únava a špatná nálada jsou signály, které bychom rozhodně neměli podceňovat. Exotická dovolená by proto měla být lékem k načerpání potřebné energie. Jediným možným řešením pak je sbalit kufry a prchnout do exotického ráje.

Keňa, Zanzibar, Spojené arabské emiráty nebo Maledivy. Nejvhodnější dobou pro návštěvu těchto oblastí jsou právě zimní měsíce, a to většinou v období leden až únor. Díky tomu můžete svou dovolenou prožít daleko aktivněji a odvézt si kromě suvenýrů také nepopsatelné zážitky.

Kam tedy vyrazit? Ať už jste objevovatel či rekreant jistě nepohrdnete zážitkovou dovolenou na kontinentu, který je naprosto unikátní. Afrikou. Afrika skýtá v současnosti ty nejkrásnější a nejluxusnější rezorty pro odpočinek i zábavu. Proč tedy nevyužít situace a vytěžit ze své dovolené maximum? Pro srovnání jsou vybrané dvě destinace, které sice leží na stejném kontinentě, ale mají odlišnou kulturu, podnebí i krajinu.

Tajuplný Egypt

,,Je tropická noc. Palmy šumí. Moře zpívá svou ukolébavající píseň.''..,ano takto popisuje Egypt filmový Kristián v podání Oldřicha Nového. Od té doby sice uběhlo mnoho let, ale Egypt zůstává neměnný. Jeho starobylá kultura stále svoje návštěvníky ohromuje. Vyznačuje se především poklidnou atmosférou, pohádkovými písečnými plážemi a vstřícností, která nikdy nezklame. Z ekonomického hlediska se last minute v Egyptě pohybuje ve velice příjemných cenových relacích. Můžete tak vycestovat prakticky okamžitě, a v kterémkoli ročním období. Hurghada, Marsa Alamnebo památky v Luxoru patří mezi nejoblíbenější místa. Pokud si přejete odpočinout od pracovního shonu nebo vyrazit s dětmi na rodinnou dovolenou, je tato destinace jasnou volbou.

Nespoutaná a divoká Keňa

Nespoutaná, divoká a vyjímečná, taková je dovolená v Keni. Tato země nenabízí typickou dovolenou, ale exkluzivní smyslovou rekreaci. Kombinace luxusního odpočinku s dobrodružnými výlety do nezkrotné keňské přírody nezklame žádného dobrodruha. Kdo by také nechtěl vidět opravdové safari na vlastní oči. Vybrat si můžete ze tří top oblastí, které disponují svým vlastním kouzlem. Největší letovisko Diani Beach oplývá jedinečnými dlouhými plážemi. Bamburi BeachVás odzbrojí průzračnou mořskou vodou a Malindi zaujme svým národním parkem a korálovými útesy. Keňa se stala luxusním rájem pro turisty, kteří od dovolené očekávají daleko víc než jen přeplněné pláže. Ideální dovolená ve dvou nebo s přáteli. Toužíte-li poznat opravdovou exotiku na vlastní kůži, pak budete na správném místě.